Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim zachęca do szczepień przeciwko grypie, które mają nas zabezpieczyć przed bardzo poważnymi powikłaniami tej choroby (zapalenie płuc, oskrzeli, ucha, zatok, zapalenie mięśnia sercowego, mózgu i opon mózgowych). Najlepszym czasem na zaszczepienie się jest okres od września do grudnia.
Piotrkowski sanepid podsumował właśnie akcję Lato 2017 w powiecie piotrkowskim. Jakie wnioski?
Wzrasta liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Od 1 stycznia do 31 lipca w Polsce zanotowano 767 przypadków zachorowań, w województwie łódzkim w tym samym czasie było 57 zachorowań.
Piotrkowski sanepid opublikował raport o przebiegu akcji "Lato 2017". Kontrole, przeprowadzane do 14 lipca, nie wykazały nieprawidłowości.
Nie wszystkie kąpieliska i miejsca wykorzystywane do kąpieli na terenie powiatu piotrkowskiego mają badaną wodę. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie wydał specjalny komunikat.
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że w tym roku obchody będą odbywać się pod hasłem „Tytoń - zagrożenie dla rozwoju”.
Podczas trwającej wciąż majówki uważajcie na kleszcze! W tym roku chorych na boreliozę przybywa. Sanepid wylicza, że 12 miesięcy temu takich przypadków było o 20% mniej.
Tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień będzie odbywał się (24 – 30 kwietnia) pod hasłem „Vaccines work” („Szczepionki działają”). - Jest to dobry czas, by przypomnieć społeczeństwu o roli szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym – zaznaczają pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Piotrkowie.
W ramach profilaktyki w powiecie piotrkowskim realizowana jest Wojewódzka Kampania „Dopalaczom mówimy STOP!” – wybieramy zdrowie”. Jak informuje nas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, adresatami kampanii są uczniowie klas I - III szkół gimnazjalnych, ich rodzice i opiekunowie oraz środowisko szkolne.
Jak co roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że tematem przewodnim obchodów będzie tym razem problem depresji i chorób psychicznych. „Depresja – porozmawiajmy o niej” to także hasło całorocznej kampanii ogłoszonej przez WHO.