Artykuły do tagu: Sanepid

Woda już bez bakterii. Przyjęcia zostają wznowione
Znamy już wyniki badań kolejnej próbki ciepłej wody z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Na początku lutego wykryto bakterie legionelli, co spowodowało wyłączenie pryszniców w placówce, a przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne zostały czasowo wstrzymane.
Planowe przyjęcia w szpitalu na Rakowskiej wstrzymane
Wstrzymano przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne pacjentów w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W placówce nie działają prysznice. Jest to związane z wykryciem pałeczek legionelli w wodzie.
Bakterie w wodzie w piotrkowskim szpitalu
Pałeczki legionelli w wodzie wykryto w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Badania wykazały, że została przekroczona dopuszczalna liczba tych bakterii w wodzie.
Grypa nam nie straszna... na razie
Okres wzmożonych zachorowań na grypę jeszcze przed nami. W ubiegłym roku to właśnie od stycznia do marca można było zaobserwować nasilenie występowania grypy. Obecnie znacznie częściej można spotkać się z objawami chorób grypopodobnych.
Bakterie coli w wodzie w gm. Gorzkowice
Wyłączono ujęcie w wody Szczukocicach w gminie Gorzkowice. Powodem są złe wyniki badania próbki wody pochodzącej z tego miejsca.
Darmowe badania na obecność HIV
Trwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Bezpłatne badania można wykonywać w Punktach konsultacyjno-diagnostycznych we wszystkich większych miastach. W naszym regionie taką możliwość oferuje punkt przy ul. Tuszyńskiej 19 w Łodzi. To element kampanii "Mam czas rozmawiać", realizowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS.
Namawiają do rzucenia palenia
W trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Święto obchodzone od ponad 30 lat ma na celu uświadomienie społeczeństwa o szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych.
Co nam dały antybiotyki?
18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Odkrycie pierwszego antybiotyku – penicyliny G zawdzięczamy szkockiemu lekarzowi Alexandrowi Flemingowi. To jedno z największych odkryć w historii medycyny miało miejsce w 1928 roku.
Akcja „Grzyb” na targowisku
Piotrkowscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz strażnikami miejskimi prowadzili działania na piotrkowskim targowisku. Cel to zapobieganie zagrożeniom związanym z wprowadzaniem do obrotu grzybów.
Atakuje nagle i zwala z nóg
Co prawda jego apogeum przypada niemal zawsze na styczeń, ale już teraz można mówić o jego rozpoczęciu. Sezon grypowy - bo o nim mowa - to czas, w którym powinniśmy wyjątkowo zatroszczyć się o nasz organizm. Bywa jednak, że często mylimy grypę z przeziębieniem, a między nimi jest sporo różnic.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat