Znamy już wyniki badań kolejnej próbki ciepłej wody z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Na początku lutego wykryto bakterie legionelli, co spowodowało wyłączenie pryszniców w placówce, a przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne zostały czasowo wstrzymane.
Wstrzymano przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne pacjentów w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W placówce nie działają prysznice. Jest to związane z wykryciem pałeczek legionelli w wodzie.
Pałeczki legionelli w wodzie wykryto w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Badania wykazały, że została przekroczona dopuszczalna liczba tych bakterii w wodzie.
Okres wzmożonych zachorowań na grypę jeszcze przed nami. W ubiegłym roku to właśnie od stycznia do marca można było zaobserwować nasilenie występowania grypy. Obecnie znacznie częściej można spotkać się z objawami chorób grypopodobnych.
Wyłączono ujęcie w wody Szczukocicach w gminie Gorzkowice. Powodem są złe wyniki badania próbki wody pochodzącej z tego miejsca.
Trwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Bezpłatne badania można wykonywać w Punktach konsultacyjno-diagnostycznych we wszystkich większych miastach. W naszym regionie taką możliwość oferuje punkt przy ul. Tuszyńskiej 19 w Łodzi. To element kampanii "Mam czas rozmawiać", realizowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS.
W trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Święto obchodzone od ponad 30 lat ma na celu uświadomienie społeczeństwa o szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych.
18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Odkrycie pierwszego antybiotyku – penicyliny G zawdzięczamy szkockiemu lekarzowi Alexandrowi Flemingowi. To jedno z największych odkryć w historii medycyny miało miejsce w 1928 roku.
Piotrkowscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz strażnikami miejskimi prowadzili działania na piotrkowskim targowisku. Cel to zapobieganie zagrożeniom związanym z wprowadzaniem do obrotu grzybów.
Co prawda jego apogeum przypada niemal zawsze na styczeń, ale już teraz można mówić o jego rozpoczęciu. Sezon grypowy - bo o nim mowa - to czas, w którym powinniśmy wyjątkowo zatroszczyć się o nasz organizm. Bywa jednak, że często mylimy grypę z przeziębieniem, a między nimi jest sporo różnic.