Darmowe badania na obecność HIV

Strefa FMŁódzkie Piątek, 24 listopada 20173
Trwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Bezpłatne badania można wykonywać w Punktach konsultacyjno-diagnostycznych we wszystkich większych miastach. W naszym regionie taką możliwość oferuje punkt przy ul. Tuszyńskiej 19 w Łodzi. To element kampanii "Mam czas rozmawiać", realizowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS.
fot. archiwum ePiotrkow.plfot. archiwum ePiotrkow.pl

-Celem kampanii jest promowanie dialogu międzypokoleniowego na temat zdrowia. Zakażenie wirusem HIV może dotyczyć każdego z nas, niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej. 1/3 zakażonych to osoby przed 30. rokiem życia, ale statystyki pokazują, że rośnie liczba zakażeń wśród osób po 50. roku życia - mówi Wiesława Kozińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Badania można wykonywać anonimowo i bez skierowania.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.11.2017 04:13

Jestem w szoku, że w takim mieście wspomniano o orientacji

00


gratRR ~gratRR (Gość)24.11.2017 21:58

A jeszcze lepiej iść oddać honorowo krew. Robią nam całą wirusologię i dodatkowo pomaga się innym. Same korzyści....

10


Ann ~Ann (Gość)24.11.2017 15:18

Generalnie super, że są takie akcje. Jeśli ktoś nadal nie chce iść do laboratorium zawsze można kupić testy z kropli krwi z palca typu quickhivtest, ale zdecydowanie warto w jakiejkolwiek formie się przebadać.

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat