W niedzielę, 5 maja odbyły się w Wolborzu gminne obchody Dnia Strażaka.
Konfrontacja miłości trudnej, odległej z tą wyidealizowaną, być może majaczącą w przyszłości – z premierowym spektaklem “Od miłości zamieram…” wystąpił Amatorski Teatr Dorosłych działający w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu od września 2012 r.
Zakończyła się VII edycja rozgrywek Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej Mężczyzn Drużyn Niezrzeszonych 5-osobowych. W fazie eliminacyjnej rozgrywek ligowych uczestniczyło 15 zespołów z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Do finału zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny tj.: LZS “Zorza” Bujny, LZS “Oldboy” Wola Krzysztoporska, LZS Rokszyce i LZS Woźniki. Rozgrywki finałowe odbyły się w sali sportowej Gimnazjum w Gomulinie.
Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy po raz kolejny był organizatorem obchodów Dnia Strażaka w gminie Rozprza.
W niedzielę w ośrodku wczasowo-kolonijnym w Białej odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar burmistrza Sulejowa.
Wszystko zaczęło się od stołu
Kiedy do szkoły kupiono dwa stoły bilardowe, Anita od niechcenia podeszła do jednego z nich i zaczęła “polować” na bile. To było trzy lata temu. Dziś nie wyobraża sobie życia bez bilardu. Widać, że to sympatia odwzajemniona, bo kilka dni temu na mistrzostwach Polski juniorów w pool bilardzie została wicemistrzynią Polski (w odmianę 9 bil). Anita Sochacka, gimnazjalistka ze Srocka, opowiada o swoich sukcesach i o tym, jak nie może już przestać grać.
Piotrcovia pewnie pokonała w Tczewie spadkowicza z PGNiG Superligi Aussie Sambor Tczew 31:23 (15:12) w spotkaniu przedostatniej kolejki fazy play-out. Zwycięstwo to nie zmieniło sytuacji naszej drużyny. Najważniejsze będzie bowiem piątkowe spotkanie z Ruchem Chorzów. To ono zdecyduje czy nasz zespół utrzyma się w lidze bez konieczności grania w barażach.
Już kilkaset osób uzyskało uprawnienia trenerskie dzięki kursom organizowanym przez działaczy Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie.
Rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Belzackiej zaczął się wyjątkowo, do użytku oddano bowiem trzeciego w Piotrkowie orlika. Dzieciaki z „Dwunastki” szalały z radości. Dziś już tak szczęśliwe nie są. Dlaczego? Z boiska korzystają przede wszystkim szkółki piłkarskie... za darmo. „Dzikie” grupki młodych piłkarzy, aby pograć na profesjonalnie przygotowanym boisku, muszą trafić w lukę pomiędzy rezerwacjami.
Już 70 procent sędziów biegających po boiskach piłkarskich okręgu piotrkowskiego to młodzi ludzie, którzy zastępują powoli bardziej doświadczonych arbitrów. - Zmiana pokoleniowa jest nieunikniona - mówi Stanisław Sipa, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie.