Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy zagranicznej. Młodzież z Szydłowa w ramach projektów Comenius, Leonardo, Erasmus+ odwiedziła już: Wielką Brytanię, Włochy, Norwegię, Holandię, Hiszpanię, Łotwę, Litwę, Grecję, Niemcy, Austrię, Portugalię, Turcję. Były to projekty, gdzie polscy uczniowie spotykali się z rówieśnikami z innych państw. W bieżącym roku szkolnym byli już na Litwie, w Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim 15 maja o godz. 16.00 wręczy nagrody w II edycji konkursu rękodzieła artystycznego "Kraina czarów".
Tradycyjnie już w pierwszy weekend maja Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na piknik rodzinny „Wioska Wikingów”.
"Pamiętajmy o ogrodach" to XIII już Piotrkowskie Targi Ogrodnicze, które odbyły się na zamku w Bykach. Tradycyjnie pojawiło się na nich ponad 150 wystawców z całej Polski.
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na XIII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”. Uroczyste otwarcie imprezy o godz. 11.00 w niedzielę, 29 kwietnia, choć wystawcy będą czekać na gości już od 8 rano.
Rodzice niepełnosprawnych dzieci z Piotrkowa, gminy Sulejów, Mniszków i Moszczenica stawili się w sobotę przy ul. Wolborskiej 86 z młotami, piłami i wkrętarkami. Wspólnie wybudowali ogrodzenie nowej siedziby Centrum Szansa.
Ogród jest naszą oazą spokoju i rekreacji w ciepłe dni. Altana ogrodowa staje się więc jednym z integralnych pomieszczeń naszego domu, swoistym salonem na świeżym powietrzu. Znaczenie dla domowników i gości ma więc nie tylko funkcjonalność altanki, lecz także jej aranżacja. Gra świateł, wykorzystane materiały, roślinność ozdobna, wreszcie wystrój składający się z mebli ogrodowych, latarni czy donic – dzięki nim altana ogrodowa jest miejscem przytulnym i intymnym. Skąd w takim razie czerpać inspiracje? Jest kilka sprawdzonych wzorców.
W niedzielę w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zapytaliśmy kustosza Muzeum Zbrodni Katyńskiej, który wygłosił okolicznościową przemowę, o to, ilu mieszkańców naszego regionu mogło zginąć w lasach katyńskich, jak się bowiem okazuje dotychczasowa lista może być niepełna.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im gen. Ludwika Czyżewskiego wraz z Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 wspólnie przeżyli obchody Dnia Pamięci Ofiar z 1940 roku. W czasie spotkania odbyło się także uroczyste posadzenie "Dębu Pamięci" poświęconego kapitanowi Władysławowi Ziembie. Ta inicjatywa miała miejsce przed budynkiem Szkoły Podstawowej, przy ulicy Kościuszki 32.
Latarnia morska w centrum Piotrkowa? Kto i po co ją wybudował? Czy piotrkowianie naprawdę wierzyli, że mogą posiadać zamorskie terytoria?