W siedzibie Urzędu Miejskiego w Sulejowie odbyło się kilka dni temu otwarcie ofert przetargowych na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy dwóch budynków: basenu przyszkolnego i hali sportowej.
I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim z potężnym dofinansowaniem. Prawie milion złotych trafi do popularnego "Chrobrego" z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki pozyskanej kwocie w placówce zrealizowany zostanie projekt "Kierunek przyszłość", który szkoła złożyła do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął konkurs „Ekopracownia pod chmurką”. Wśród laureatów, którym przyznano dofinansowanie na utworzenie punktów dydaktycznych, znalazły się projekty placówek oświatowych z terenu gminy Grabica: Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie („Brzózka” z dofinansowaniem 48 tys. 216 zł) i Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie („Botanik” z dofinansowaniem 49 tys. 999 zł).
Jajka, kwiaty, owoce, warzywa, pościel, bielizna, buty, pieczywo… czego tam nie ma. We wtorki i piątki osiedle Piastowskie w Piotrkowie zamienia się w wielkie targowisko. Kupić tam można prawie wszystko. Problem w tym, że hala targowa to nie tylko wygoda dla klientów, ale również (a może przede wszystkim) utrapienie dla mieszkańców osiedla, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Mimo zapowiedzi ucywilizowania handlu w tym miejscu, nic się nie zmienia. Dlaczego?
W trzech podstawówkach gminy Grabica (w Boryszowie, Szydłowie i Brzozie) realizowany był projekt edukacyjny „Zaprogramuj przyszłość#17”. To kompleksowy program edukacji cyfrowej, prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki tej inicjatywie szkoły otrzymały pomoce dydaktyczne, zaś nauczyciele zostali przeszkoleni do prowadzenia zajęć z programowania dla klas I – III.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim spotkali się z koordynatorem ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z Teorii", który zachęca młodzież do podejmowania inicjatyw społecznych na rzecz swojej okolicy. Dzięki organizacji takich przedsięwzięć młodzież ma szanse zdobyć kwalifikacje pomocne w przyszłym życiu zawodowym.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uroczyście podsumowano projekt praktyk zagranicznych Erasmus+, w którym uczestniczyło 57 uczniów z klas IV technikum. Odwiedzili oni Włochy i Hiszpanię, gdzie przez cztery tygodnie uczyli się zawodu pod okiem specjalistów, ale także zwiedzali i poznawali inną kulturę.
Przy ul. Rzecznej w Piotrkowie Trybunalskim powstanie Central Park? Na wieży ciśnień będzie punkt widokowy? Między innymi takie pomysły zgłosili piotrkowianie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.
- Nie będzie żadnego rozbioru gminy Kleszczów - tak wójt Sławomir Chojnowski skomentował projekt korekty granic administracyjnych gmin Bełchatów i Kleszczów, który przedstawiła posłanka Ziemi Piotrkowskiej Małgorzata Janowska. Jej zdaniem przyłączenie części obszarów Kleszczowa do gminy Bełchatów zapewniłoby równomierny rozwój wewnątrz powiatu, z kolei wójt gminy Kleszczów uważa ten pomysł za "nikczemny i bolszewicki".
„Zorganizuj swoją przyszłość” to temat pięciodniowych warsztatów zorganizowanych w ramach projektu, do którego przyłączyły się uczennice IV Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie.