Piotrkowianka Ewa Grzywacz spełniła jedno ze swoich największych marzeń – wydanie tomiku poezji. „Powroty” to zbiór ponad 70 przepełnionych uczuciami utworów, które opowiadają o kobiecie.
Gośćmi specjalnymi tegorocznych Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się w Moszczenicy będą samorządowcy z węgierskiej Abdy, gminy partnerskiej.
Zmiany w rządowym planie przebudowy dróg krajowych spowodowały, że zabraknie pieniędzy na budowę drogi ekspresowej S12, łączącą Piotrków z Lublinem. To zła wiadomość dla mieszkańców powiatu, szczególnie tych z gminy Sulejów.
Najpierw rozległ się dźwięk syren alarmowych, później delegacje samorządów, instytucji, ugrupowań politycznych i społecznych złożyły kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Nie zabrakło też krótkiej części artystycznej. Piotrkowskie obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zakończył marsz.
Wracamy do tematu wiaduktu znajdującego się pomiędzy Kamocinem a Brzozą w gm. Grabica. Stan techniczny tego obiektu drogowego pozostawia wiele do życzenia i jak się okazuje z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej.
Do końca sierpnia można oglądać wystawę „Piotrkowianie w powstaniu warszawskim”. Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową ekspozycją prezentowaną na parkanie muzealnym.
Mieszkańcom miasta i powiatu przypominamy o zbliżających się akcjach honorowej zbiórki krwi. Pierwsza już w najbliższą sobotę 5 sierpnia w Gomulinie. Krew będzie można oddawać od 10.00 do 13.00 w sali OSP przy ul. Trybunalskiej.
1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego także w Piotrkowie rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Po złożeniu wieńców i kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbędzie się tam okolicznościowy koncert.
2,5 mln złotych ma kosztować modernizacja 4 kilometrowego odcinka drogi powiatowej Bazar – Cieszanowice. Inwestycja obecnie jest realizowana a jej planowe zakończenie przewidziano na sierpień tego roku.
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował apel o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, że zryw mieszkańców stolicy trwał aż dwa miesiące. Niestety brak wsparcia ze strony Sowietów spowodował olbrzymie straty ludzkie i materialne.