Artykuły do tagu: Polska

W niedzielę przechodzimy na czas zimowy
Już w najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 24 na 25 października przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3.00 na 2.00. Do czasu letniego wrócimy w marcu 2021 r.
Śmiertelność motocyklistów na drodze jest prawie 6-krotnie wyższa niż wśród kierowców i pasażerów osobówek
W 2019 roku na polskich drogach statystycznie każdego dnia ginęło 8 osób. Najwięcej zgonów odnotowano w wypadkach z udziałem samochodów osobowych. Odsetek ofiar śmiertelnych we wszystkich zdarzeniach (kolizje  i wypadki) dla aut osobowych był jednak najniższy i wyniósł 0,5%.
„Będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną”
Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.
Zakończyła się główna część 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast
W czwartek przy udziale unijnej komisarz ds. spójności i reform Elisy Ferreiry odbyła się w Brukseli ceremonia zamknięcia głównej części 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, podczas której podsumowano dwa pierwsze tygodnie wydarzenia oraz zapowiedziano jego trzecią część, poświęconą "zielonej Europie". W tym roku konferencja odbywa się w formule hybrydowej, głównie wirtualnie.
MEN: 1037 placówek oświatowych pracuje w trybie mieszanym, a 375 w trybie zdalnym
W trybie mieszanym pracuje 1037 placówek oświatowych, a 375 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 47 tys., działa normalnie - podało w środę MEN. Liczba szkół pracujących w środę w sposób inny niż stacjonarny jest najwyższa od początku roku szkolnego. Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są z środy z godziny 14.00. Zgodnie z nimi w trybie stacjonarnym pracuje 47 072 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 97,09% wszystkich.
Praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym, a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo - napisał w liście do nauczycieli szef MEN Dariusz Piontkowski.
GIS o epidemii: czekają nas trudne tygodnie, wszystko zależy od nas
Czekają nas trudne tygodnie - powiedział w niedzielę główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas o prognozowanym rozwoju epidemii. Wszystko zależy od nas - dodał, podkreślając wagę stosowania się do obostrzeń.
MEN: sytuacja w szkołach jest analizowana, natomiast nie są one głównym źródłem zakażeń
Szkoły nie są głównym źródłem zarażenia koronawirusem; stanowią jedynie ok. 2 proc. wszystkich zakażeń - wskazuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podkreśla, że sytuacja w placówkach oświatowych jest analizowana.
Wchodzimy w nową fazę epidemii. Co, jak i gdzie się zmieni?
Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
Rzecznik KGP: tylko w środę 475 osób ukaranych za niezakrywanie ust i nosa
Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa, pouczyliśmy już ponad 170 tys. osób, ponad 20 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a tylko w środę 475. W ponad 7,5 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - poinformował w czwartek PAP rzecznik komendanta głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat