Bomba ekologiczna na terenie Moszczenicy? Prawie. Sterty śmieci zalegają bowiem na terenie pomiędzy gminnym wysypiskiem a byłą cegielnią. Nie lepiej jest w kompleksie parkowo-pałacowym w centrum gminy.
Po wypompowaniu wody ze stawu w remontowanym Parku im. ks. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie okazało się, że są tam ryby, których teoretycznie być nie powinno.
- Kto z państwa, żeby dojechać do swojego domu, musi przejechać przez parking? – pyta piotrkowski radny Rafał Czajka i nazywa zlikwidowany lewoskręt z ul Słowackiego (tuż za Focusem w kierunku DH Merkury) “bzdurą komunikacyjną”.
W przyszłym roku park im. ks. J. Poniatowskiego obchodzić będzie swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pierwotnie miało powstać w tym miejscu więzienie. 1916 rok (bo właśnie wtedy podjęto decyzję o budowie) to czasy I wojny światowej, w Piotrkowie bezrobocie było wówczas tak wysokie, że władze postanowiły znaleźć zajęcie dla mieszkańców - zatrudniły ich przy budowie parku. To nie jedyna ciekawostka związana z naszym piotrkowskim zabytkiem...
Podróż samochodem po naszym mieście w godzinach szczytu komunikacyjnego staje się prawdziwą udręką i to nie tylko przez remonty, ale i przez nas samych.
Uważajcie jak parkujecie, bo możecie znaleźć zdjęcie swojego samochodu w internecie! Na jednym z portali społecznościowych powstał profil "Mistrzowie parkowania Piotrków".
Remont piotrkowskiego parku im. ks. J. Poniatowskiego przebiega zgodnie z planem. Prace powinny zakończyć się we wrześniu.
Na akcję zimowego liczenia ptaków zapraszają przyrodnicy z Piotrkowa. Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w akcji w przyszłą sobotę (24 stycznia) o godzinie 10.00 przy wejściu do Parku im. ks. Poniatowskiego.
W niektórych miastach dopiero niedawno wprowadzono strefy płatnego parkowania, tymczasem w Piotrkowie za postój w centrum miasta trzeba płacić już od ponad 20 lat.
W piotrkowskiej Strefie Płatnego Parkowania pozamarzały parkomaty. Urządzenia przyjmują pieniądze, ale nie wydają biletów.