Bełchatowski WOD-KAN prowadzi największą w historii samorządu inwestycję, czyli rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, o ile wygodniejsze i lepsze jest podłączenie się do miejskiej sieci kanalizacyjnej niż korzystanie z szamba. A teraz korzyść jest podwójna. Dlaczego?
O problemach związanych ze składem węgla przy ul. Próchnika w Piotrkowie na łamach “Tygodnia Trybunalskiego” pisaliśmy już kilkakrotnie, przytaczając argumenty tych, którzy składu sobie w tym miejscu nie życzą (mieszkańcy pobliskich bloków, radni) i tych, którzy jednak postanowili go tu urządzić. Sprzeczne interesy, sprzeczne wizje, a w konsekwencji cała masa kontroli zarządzonych przez różne instytucje. Wynik jednej z nich właśnie poznaliśmy, choć sprawa do końca przesądzona nie jest. O być albo nie być składu węgla przy Próchnika zadecyduje ostatecznie... minister kultury.
Skrzyżowanie ulic Sulejowskiej, Dalekiej i Kleszcz w Piotrkowie. Zielone światło dla skręcających w lewo, czerwone dla jadących prosto. W czym problem? W tym, że korzystający z lewoskrętu boją się z niego korzystać, ponieważ wielu kierowców notorycznie jedzie prosto na czerwonym świetle. - Ja się po prostu boję o własne życie. Jeżdżę tamtędy do domu i ciągle dochodzi do takich sytuacji. Boję się, że któregoś dnia dojdzie do jakiegoś nieszczęścia. To przede wszystkim kierowcy tirów. Można coś zrobić, żeby kontrolować tych kierowców? - pyta jedna z mieszkanek Piotrkowa.
Od marca piotrkowianie, którzy są najemcami m. in. mieszkań komunalnych zapłacą za czynsz drożej o blisko 6 procent.
Jeden procent budżetu miasta wydany zgodnie z wolą mieszkańców... Taka idea zrodziłą się w sąsiednim Radomsku. Czy takie rozwiązanie ma szansę zafunkcjonować w Piotrkowie Trybunalskim?
Czytanie książek, opowiadanie zabawnych historii i anegdot, potem nagrody, autografy i wiele pozytywnych emocji.
Trwają prace budowlane przy realizacji zadania polegającego na budowie kanalizacji sanitarnej do budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Częstochowskiej w Niechcicach.
Najpierw trochę teorii o rodzajach wełny i technikach jej wykorzystania, a potem już tylko igły, nitki, włóczki, nożyczki i fantazja dzieci.
Firma MegaWiedza we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego prowadzą pilotażowy projekt “MegaMatma uczy w bibliotece”.
Okazuje się, że mieszkańcy mają pomysły na lokalizację nowej i tańszej biblioteki