23-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który najprawdopodobniej jechał z nadmierną prędkością zginął po tym jak jego samochód uderzył w przydrożne drzewo. Do wypadku doszło w weekend w Lutosławicach Szlacheckich.
Przeciwko działającej od niedawna przez całą dobę sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach w mieście, zaczynają protestować mieszkańcy i to niekoniecznie kierowcy. Ludzie podkreślają, że przez dźwięki, które w założeniu mają pomagać niewidomym przejść na drugą stronę ulicy, nocą po prostu nie mogą zasnąć. Skargę podpisały rodziny mieszkające w pobliżu dużego skrzyżowania ul. Kostromskiej z Wojska Polskiego.
Dobiegły końca rozgrywki Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Nowym mistrzem została drużyna Bieniek-Prym, która w ostatnim spotkaniu z Gramini udowodniła, że zasłużenie wywalczyła tytuł. Mecz, którego stawką był już tylko prestiż (fragment spotkania na zdjęciu), zakończył się wygraną mistrzów 3:2. Trzecie miejsce zajęli poprzedni mistrzowie, zespół Barwilu-Omegi. W czasie następnego weekendu odbędą się spotkania barażowe o miejsca w nowej I i II lidze. Kolejny halowy sezon rozpocznie się późną jesienią, zaś za kilka tygodni piłkarze-amatorzy zaczną grać w rozgrywkach na otwartym boisku. Organizatorem ligi był tradycyjnie piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa kompleksu rozrywkowego na terenach byłej Huty Szkła Kara w Piotrkowie. Amerykański inwestor Dawid Hartley miał w tym miejscu postawić m.in. kasyno. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydała już wcześniej Rada Miasta, ale na przeszkodzie stanęły inne okoliczności.
Poruszenie wywołał w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie kolejny odcinek seksafery, w której proces wznowiono po przerwie związanej ze złym stanem zdrowia jednego z głównych oskarżonych, Stanisława Łyżwińskiego. Na salę rozpraw nie mógł wejść o własnych siłach i został przywieziony na wózku inwalidzkim. Wniosek o odroczenie rozprawy został odrzucony.
Zaniedbania w sprawie budowy kładki pieszo-jezdnej nad krajową jedynką w ciągu ulicy Słowackiego zarzuca prezydentowi radny Andrzej Czapla. Jego zdaniem pewne decyzje w tej sprawie już zapadły i teraz to już przysłowiowa "musztarda po obiedzie".
Coraz szersze kręgi zatacza afera w Nadleśnictwie Piotrków, którą opinii publicznej jako pierwsza przybliża "Polska Dziennik Łódzki" oraz tygodnik "7 Dni". Czterech funkcyjnych pracowników Nadleśnictwa Piotrków już straciło posady. Są też cztery postępowania prokuratorskie i wszczęte dochodzenia dotyczące obrotu drewnem i ustawienia przetargu na wycinkę drzew.
O trzy nowe radiowozy wzbogaciła się Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie. Dwa z nich będą służyć do patrolowania funkcjonariuszom ulic w powiecie tomaszowskim.
Na dobrowolne poddanie się karze zdecydował się Tomasz S., były wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie. W ostatnią środę niedawny radny Prawicy Razem zgłosił się w Prokuraturze Rejonowej i uzgodnił wysokość kary z prokuratorem. Śledczy nie podają jednak, w jakiej wysokości ją ustalono.
Znany jest termin posiedzenia Łódzkiego Sądu Apelacyjnego w sprawie zażalenia Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie na decyzję Sądu Penitencjarnego w sprawie wcześniejszego opuszczenia Aresztu przez byłego prezydenta Piotrkowa - Waldemara Matusewicza. Dowiemy się o tym już 11 marca.