Maciej Masiarek najszybciej przebiegł 50-kilometrową trasę wokół Zalewu Sulejowskiego podczas tegorocznego Ultramaratonu, który już po raz 6. zorganizowano na terenie gminy Sulejów. Piotrkowianin pokonał ten dystans w czasie 03:44:21, wśród rowerzystów najszybszy był Przemysław Gierczak (Hurom Sławno Accent), dotarł na metę, która podobnie jak i start znajdowała się na sulejowskim Podklasztorzu, po upływie 1 godziny 42 minut i 11 sekund. Wokół Zalewu Sulejowskiego ścigało się w sobotę prawię 500 osób.
Niedawno informowaliśmy, że na dworcu PKS w Piotrkowie Trybunalskim koczują bezdomni, którzy śmiecą, załatwiają tam potrzeby fizjologiczne i zakłócają porządek. Za utrzymanie tego obiektu odpowiedzialni są pracownicy firmy Mobilis, którzy odpisali nam w tej sprawie w taki oto sposób: "Mając jednak na uwadze, że nie posiadamy środków prawnych, żeby poradzić sobie z osobami bezdomnymi, które przebywają na wspomnianym terenie dworca, jesteśmy zmuszeni zamknąć nie tylko budynek dworca, ale także plac w najbliższej przyszłości".
Negocjacje w sprawie dworca PKS w Piotrkowie trwają. Obecny właściciel tego terenu – spółka Mobilis – chce sprzedać nieruchomość. Zainteresowanych jest kilku, w tym powiat piotrkowski. Rokowania trwają od kilku miesięcy.
W czwartek doszło do awarii sieci wodociągowej w Sulejowie. Mieszkańcy Podklasztorza muszą uzbroić się w cierpliwość, bo przez 5 godzin nie będą mieli dostępu do wody.
W restauracji Miód i wino na Podklasztorzu w Sulejowie otwarto w piątkowy wieczór IV Trybunały Nalewkowe. Goście mieli do spróbowania i ocenienia 39 nalewek. Próbowała, oceniała i chwaliła trunki Katarzyna Bosacka, która w sobotę wieczorem w Rynku Trybunalskim będzie gotowała na oczach piotrkowian.
W gminie Gorzkowice powstaną dwa nowe dworce kolejowe. Będą z nich mogli korzystać podróżujący przez Wilkoszewice i Gorzkowice. Włodarze gminy mają też nadzieję na uratowanie starego dworca.
Fala niebezpiecznych upałów nawiedza ostatnio nasz region i cały kraj. Piotrkowianie mają jednak możliwość schładzania się delikatną wodną mgiełką produkowaną przez kurtyny wodne. Póki co ustawiono je w parku im. św. Jana Pawła II oraz w Rynku Trybunalskim.
Pod przejazdem kolejowym w ulicy Słowackiego miał powstać tunel. Projekt nie doczeka się jednak realizacji, nie doszło bowiem do porozumienia między miastem a władzami PKP PLK. Czy to oznacza, że Piotrków nie wykorzysta prawie 10 mln zł, które koleje przeznaczyły na ten cel?
Podczas piątkowego posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych rajcy pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym znajduje się m.in. wystawiony na sprzedaż przez spółkę Mobilis dworzec PKS.
Piotrkowski dworzec autobusowy został wystawiony na sprzedaż, oferty dotyczące kupna praw do użytkowania wieczystego gruntu, na którym znajdują się budynek i plac manewrowy, można było składać do 15 marca, cena minimalna to 2 miliony 300 tysięcy złotych. Tymczasem przedstawiciele piotrkowskiego Starostwa Powiatowego wysłali list intencyjny dotyczący kupna obiektu w drodze rokowań. Jak przekazali nam pracownicy biura prasowego Mobilisu, który jest właścicielem obiektu, powiatowa oferta będzie rozpatrywana, ale ewentualne rokowania mogą potrwać nawet kilka miesięcy.