Przed nami kolejna edycja sportowej imprezy, która od siedmiu lat organizowana jest na sulejowskim Podklasztorzu. VII Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego już 12 i 13 września.
Poinformował policję, że na dworcu PKP w Piotrkowie podłożono ładunek wybuchowy. Na szczęście był to fałszywy alarm, a funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali żartownisia. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.
- Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia inwestycji na dworcu PKS, gdzie powstanie Powiatowe Centrum Przesiadkowe – mówił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego starosta Piotr Wojtysiak. Radni póki co zabezpieczyli na ten cel w budżecie kilkaset tysięcy zł. Część kosztów ma ponieść miasto Piotrków.
W gminie Gorzkowice będą dwa nowe dworce kolejowe. Pierwszy znajdzie się w samych Gorzkowicach, po przeciwnej stronie wobec obecnego budynku dworca, drugi powstanie w Wilkoszewicach.
Nowe inwestycje spółki Sea Park ruszają pełną parą. Spółka, w której skład wchodzą PB Górski, INTUO oraz RWS Group, zakupiła grunty należące do NSZZ Solidarność, znajdujące się przy ulicy Czarny Dwór na Przymorzu. Już ruszyła rozbiórka niektórych znajdujących się tam zabudowań.
Przez kilka ostatnich dni artyści uczestniczący w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim tworzyli siedem drewnianych rzeźb. Pracowali na terenie sulejowskiego Opactwa Cystersów. W piątek, 19 czerwca zakończyli rzeźbienie. Można już obejrzeć efekty ich prac.
Nowe rzeźby stanęły na sulejowskim Podklasztorzu. Figury powstawały od poniedziałku (15.06) w ramach międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego. Można je już bezpłatnie podziwiać.
W Sulejowie rozpoczął się Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski. Ośmiu artystów z Polski i zagranicy tworzy na terenie przyklasztornym rzeźby, które później będą zdobić teren Podklasztorza.
W czwartek (20 lutego) powiat piotrkowski stał się właścicielem dworca PKS przy ul. POW w Piotrkowie. Władze powiatu, oprócz utrzymania podstawowej funkcji komunikacyjnej obiektu, zamierzają stworzyć tam miejsce, w którym swoje produkty mogliby sprzedawać lokalni producenci.
Co minutę do Morza Śródziemnego trafia 30 tys. plastikowych butelek – alarmuje unijna organizacja ARLEM w raporcie zaprezentowanym w czwartek w Barcelonie. Ostrzega, że region śródziemnomorski ociepla się o 20 proc. szybciej niż reszta świata, co może prowadzić do masowych migracji.