Trzy osoby zabite, dziewięciu rannych - piotrkowska policja podsumowała długi majowy weekend na drogach naszego powiatu.
Dwustu uczniów z Piotrkowa Trybunalskiego i zaledwie czterech z powiatu piotrkowskiego przystąpiło dzisiaj do rozszerzonej matury z języka polskiego.
W Moszczenicy rozpoczęto budowę amfiteatru i rozbudowę Gminnego Ośrodka Kultury. Wyłoniony w przetargu wykonawca wszedł już na teren budowy.
Od kilku lat w gminie Gorzkowice i w mieście Radomsku działa Samorządowy Informator SMS-owy, czyli system zbiorowej komunikacji pomiędzy samorządem lokalnym a mieszkańcami.
Koncert muzyki organowej odbędzie się w najbliższy poniedziałek (7 maja) w piotrkowskim kościele o. Jezuitów. To będzie doskonała okazja, aby wsłuchać się w brzmienie tego wyjątkowego instrumentu, który według rzeczoznawców nie ma sobie równych w Archidiecezji Łódzkiej.
To będzie największy w historii Bełchatowa tego typu projekt. Budowa “Gigantów Mocy” to jedyna taka ekspozycja w Polsce, a być może i w Europie. Zwiedzający “Giganty” będzie mógł “przenieść się w czasie”, by przekonać się, jak powstaje prąd.
„Majówka nad Pilicą” to pierwsza w tym roku plenerowa impreza, którą organizuje 6 maja Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie.
W tym roku na kąpielisku Słoneczko prawdopodobnie pojawią się nowe atrakcje, które z pewnością ucieszą najmłodszych.
W minioną środę w Grotach Nagórzyckich oberwał się fragment ściany. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ do zdarzenia doszło poza ścieżką dla zwiedzających. Turystom nic nie grozi, a Groty nadal można zwiedzać za darmo.
Velvet, Mezo i Sidney Polak to gwiazdy tegorocznych Dni Bełchatowa.