Trzech Imigrantów z Afganistanu podróżowało w naczepie tira, który przewoził sprzęt gospodarstwa domowego. Mężczyźni ukryli się za lodówkami. Ich podróż zakończyła się w Piotrkowie, gdzie rozładowano towar.
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali i przedstawili 87 zarzutów byłej pracownicy sądu. Kobieta dopuściła się oszustw, podrabiania dokumentów i uczyniła sobie z przestępczej działalności stałe źródło dochodu. Wyłudziła od Skarbu Państwa ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano również trzech członków jej rodziny.
Czy kolejne odsłony tarczy antykryzysowej i głośny bon turystyczny uratowały branżę turystyczną? W minione wakacje nadmorskie kurorty i górskie miejscowości wypoczynkowe rzeczywiście tętniły życiem, a media donosiły o zawrotnych cenach w hotelach i restauracjach. Można było odnieść wrażenie, że sektor turystyczny nie ma powodów do narzekania. Czy to rzeczywisty obraz całej branży? Jaki jest stan turystyki w Piotrkowie i naszym regionie? O sytuację po sezonie wakacyjnym w cieniu koronawirusa zapytaliśmy przedstawicieli sektora turystycznego.
Na głównej ulica miasta - ul. Modrzewskiego - coraz większy ruch samochodowy, tworzą się korki, coraz częściej dochodzi do wypadków i kolizji, szczególnie na niebezpiecznym skrzyżowaniu Modrzewskiego, Polnej i Sportowej, przy Biedronce i budowanej myjni samochodowej. Czy rozwiązaniem będzie budowa rond w tym miejscu?
Przewoził pasażerów na linii regularnej bez wymaganego zezwolenia. Poza tym kierowca nie wydawał biletów, a pojazd nie posiadał tablic kierunkowych.
Samolot jest najbezpieczniejszym środkiem komunikacji zbiorowej. Bezpieczniejszym niż pociąg i autokar. Kabiny samolotów wyposażone są w filtry HEPA, a powietrze wymieniane co trzy minuty.
Interwencja w sprawie nieporozumień rodzinnych w gminie Kodrąb była początkiem historii, w finale której małżonkowie stracili prawo jazdy.... i to oboje. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
- Ktoś trafnie powiedział, że „rower to tak, jakby przypiąć skrzydła do stóp”. To jest ten wiatr we włosach, ta frajda z jazdy, ze zwiedzania czy bliskości z naturą – przekonuje Michał Rosiak, założyciel i prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej (PGR), z którym rozmawialiśmy o pasji do jednośladów, korzyści z takiej aktywności – również w dobie pandemii, a także o tym, gdzie warto pojechać i jak robić to bezpiecznie.
Branża turystyczna jako pierwsza ucierpiała na epidemii koronawirusa i najprawdopodobniej jako ostatnia będzie obrabiać straty. Domowa kwarantanna, izolacja oraz inne rządowe obostrzenia sprawiają, że coraz częściej myślimy o wakacyjnych wyjazdach. Co ważne, w grę wchodzi także urlop za granicą.
Coraz częściej podróżujemy nie tylko po całej Europie, ale i świecie. Jest wynikiem podróży zarówno o charakterze wakacyjnym, jak i zarobkowym. Zwłaszcza te ostanie stały się bardzo popularne. Polacy i Polki często żyją rozdarci pomiędzy dwoma państwami - pracują za granicą, ale rodzinę mają nad Wisłą i Odrą.