Pewną wygraną naszych szczypiornistek zakończyło się ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski, które rozegrane zostało w Hali Relax. Nasz zespół nie miał żadnych problemów z pokonaniem Młynów Stoisław Koszalin wygrywając 38:25 (18:12).
Do brutalnego ataku na taksówkarza doszło w nocy w Uszczynie w gminie Sulejów. Napastnicy zaatakowali kierowcę nożem.
Charytatywny koncert zespołu Ludowego Piliczanie odbędzie się w niedzielę (13.03.2022) w kościele pw. Św. Jacka i Św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim. Muzycy zapowiadają, że w czasie występu, wykonają m.in. piotrkowskie pieśni, a słuchacze będą mogli wspomóc tego dnia obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną m.in. do naszego regionu.
Nawet 5 tys. złotych dotacji mogą otrzymać mieszkańcy Woli Krzysztoporskiej na wymianę starego pieca. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 22 marca.
Obywatele Ukrainy, którzy uciekają do Polski przed wojną i będą chcieli nauczyć się języka polskiego, otrzymają taką możliwość. To propozycja przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Zajęcia mają być prowadzone m.in. w Piotrkowie Trybunalskim. Drugi program będzie skierowany do nauczycieli i pozwoli ich przygotowywać do skutecznego uczenia Ukraińców języka polskiego.
Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką, do którego doszło we wtorkowy (08.03.2022) wieczór, było powodem zablokowania na kilka godzin drogi krajowej nr 12. Ranna została obywatelka Ukrainy, a na miejscu wypadku pracowały cztery zastępy straży pożarnej, a także pogotowie i policja.
We wtorkowe popołudnie na piotrkowskiej Starówce wybuchł pożar. Zapaliła się jedna ze starych komórek w rejonie ul. Garncarskiej.
Zaplanowana na ten rok modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie miała całkowicie odmienić wizerunek tej placówki. Podobnie, jak w przypadku termomodernizacji II Liceum Ogólnokształcącego pojawiają się jednak schody. Jak można się domyślić, finansowe.
Pochylone drzewa pomiędzy Przygłowem a Sulejowem zagrażały bezpieczeństwu kierowców jadących krajową "dwunastką". Dzięki interwencji druhów z OSP KSRG Przygłów problem szybko udało się zlikwidować.
Zapomniana w kraju swego urodzenia, znana i pamiętana dziś w Stanach Zjednoczonych jedna z czołowych sufrażystek XIX w. Ernestine Rose urodziła się 13 stycznia 1810 roku w Piotrkowie Trybunalskim, w rodzinie ortodoksyjnego rabina. W Polsce nosiła nazwisko Ernestyna Luiza Süsmond Potowska – najprawdopodobniej jednak pierwotnie jej imiona brzmiały inaczej, o czym jednak brak potwierdzonych informacji. Postać tej nietuzinkowej kobiety przypomina w swoim artykule historyk dr Daniel Warzocha.