We wtorek o godzinie 18.00 w sali restauracji Altamira przy ulicy Dmowskiego 38 w Piotrkowie odbędzie się spotkanie profesora Andrzeja Rzeplińskiego, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego z mieszkańcami miasta.
2 kwietnia 1997 roku Zgromadzenie Narodowe przyjęło ostateczną wersję nowej konstytucji. Głosowało za nią 451 parlamentarzystów, przeciw było 40. To czwarta polska ustawa zasadnicza nie licząc tej z 1952 (PRL).
Zainteresowanie programem wymiany ogrzewania przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piotrkowianie złożyli bowiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ponad 300 wniosków o dopłaty. Pośrednikiem w załatwianiu sprawy jest Urząd Miasta.
W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza na konsultacje psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek i dotyczyły między innymi zaburzeń komunikacji językowej.
Niemal 13 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego przyznano wstępnie gminie Wola Krzysztoporska na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na swoim terenie. - Nasz wniosek został oceniony pozytywnie pod względem merytorycznym. Cały projekt obejmujący budowę ponad 17 km sieci ma kosztować prawie 24 mln zł – informują urzędnicy.
Gdzie Piotrkowianie opłacają rachunki? Czy robią to tanio, szybko i bezpiecznie? W dobie internetu najtańszym sposobem na opłacenie swoich rachunków jest korzystanie z bankowości internetowej banku, w którym posiada się konto. Najczęściej przelewy są wtedy darmowe. Przelewy może i tak, ale czy utrzymanie takiego konta nic nas nie kosztuje? Z tym jak wiemy bywa różnie.
Konsolidacja zadłużenia polega na połączeniu kilku kredytów w jeden z jednoczesnym ujednoliceniem stopy procentowej oraz wydłużeniem okresu spłaty zobowiązania. Jest niewątpliwym atutem gdy suma rat z zaciągniętych kredytów przerasta nasze możliwości finansowe i może doprowadzić do utraty zdolności do wywiązywania się z ich spłatą. Jednak czy w istocie kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem?
W PRL-u w Hortensji pracowało nawet 2200 osób. W latach 90. już zaledwie kilkaset. W 1997 roku, kiedy o piotrkowskiej hucie pisał „Tydzień Trybunalski”, zakład był zadłużony i w ZUS-ie, i wobec gminy Piotrków, i wobec PGNiG, a MZGK wstrzymał nawet – za długi – dostawy wody dla huty.
Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji". Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40% dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.
„Nigdy nie jest za późno aby podjąć mądrą decyzję.”
Coraz więcej Polaków popada w długi, których nie mogą spłacić. Jak sobie z tym radzić?