„Szybciej, mocniej, intensywniej” – to hasło każe nam uczestniczyć w pogoni za wyidealizowanym szczęściem i maksymalizacją wrażeń. Kiedy presja jest zbyt duża, pojawiają się zaburzenia psychiczne, będące doświadczeniem już ponad 25 proc. Polaków. Skala problemu wymaga zaangażowania lekarzy pierwszego kontaktu w pomoc pacjentom w kryzysie – przekonywał twórca idei kosmetologii psychiatrycznej podczas konferencji zorganizowanej przez Polfa Tarchomin S.A.
Niedobór żelaza i niedokrwistość z niedoboru żelaza mogą dotyczyć każdego. To powszechne schorzenia występujące na całym świecie i dotykające zarówno mężczyzn, jak i kobiety, osoby młode, jak i starsze [1]. Niedobór żelaza jest najbardziej rozpowszechniony wśród kobiet w okresie przedmenopauzalnym, wśród kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku poniżej 5 lat [2]. W Europie niedobór żelaza dotyka do 33% kobiet w okresie przedmenopauzalnym, do 77% kobiet w ciąży oraz do 48% dzieci [2].
Średnio jeden na trzech lekarzy doświadcza wypalenia zawodowego, problem ten szczególnie zauważalny jest wśród chirurgów czy osób pracujących w POZ. O tym, w jaki sposób wypalenie zawodowe przekłada się na relacje lekarz-pacjent dyskutowano na konferencji „Zespół wypalenia zawodowego w świecie lekarzy”.
Personel Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przygotował dla pacjentów duże ułatwienie. Uruchomiono tam Punkt Przyjęć Planowych dla osób z ustalonym terminem hospitalizacji.
Podczas tegorocznych wakacji zespoły ratownictwa medycznego WSRM w Łodzi wyjeżdżały 31 364 razy. W porównaniu do ubiegłego roku liczba ta wzrosła o 3 551 wezwań. Niestety, mniej niż połowa interwencji pogotowia ratunkowego dotyczyła stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego.
"Proszę o zainteresowanie się sprawą podwyżek dla pracowników służby zdrowia w szpitalu na Rakowskiej. Minął ostateczny termin wypłat zaległych podwyżek, a pracownicy ich nie otrzymali". Wiadomość o takiej treści otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. Mężczyzna twierdzi też, że dyrekcja lecznicy w tej sprawie milczy. Postanowiliśmy to sprawdzić.
Wirusowe zapalenie wątroby typu C może dotyczyć każdego z nas. Tę zakaźną chorobę wywołuje wirus zapalenia wątroby typu C (HCV). Większość Polaków nie bada się w tym kierunku, a do zakażenia może dojść każdego dnia i w sytuacjach, które zazwyczaj nie wzbudzają w nas obaw, np. w salonie kosmetycznym lub u dentysty. Zagrożenie pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do uszkodzenia skóry podczas niedbale wykonywanych zabiegów chirurgicznych lub przy użyciu źle wysterylizowanego sprzętu medycznego czy narzędzi kosmetycznych
Prawie 130.000 złotych trafi do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. W tej sprawie podpisana została już umowa z łódzkim Urzędem Marszałkowskim na przekazanie dotacji celowej, w ramach której piotrkowska lecznica wzbogaci się o nowy sprzęt.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nieustannie zachęca do wzięcia udziału w projekcie „Rehabilitacja Onkologiczna” dla osób, które chorowały lub leczą się onkologicznie. - To bezpłatna propozycja dla osób aktywnych zawodowo, bez oczekiwania w kolejkach - podkreślają pracownicy szpitala.
Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy i którzy zgłoszą się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej, czy szpitala otrzymają adekwatną pomoc medyczną na takich samych zasadach jak polski pacjent. Za leczenie zapłaci NFZ z budżetu państwa.