Życie powinno być łagodnym przechodzeniem od jednego punktu do drugiego, przypominającym spacer doliną w słoneczny dzień. Ale czy tak jest? Żyjemy w ciągłym biegu, w głowie natłok myśli: muszę to, muszę tamto, muszę być najlepsza, najmądrzejsza, najpiękniejsza i do tego zawsze uśmiechnięta.
Obecny rozwój technologii, który mknie do przodu z niesamowitą prędkością pozwala w różnych dziedzinach życia na wprowadzanie zmian, które niekoniecznie muszą być dobre lub efektywne. Także w obszarze zabiegów kosmetycznych można zauważyć, że od wielu lat na rynku pojawiają się coraz to nowocześniejsze rozwiązania, które chętnie wykorzystywane są przez klientów.
W Piotrkowie Trybunalskim otwarto oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej. Będzie się mieścił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jej przedstawiciele podkreślają, że takie miejsce jest w trybunalskim grodzie potrzebne.
Gdybyśmy badali się częściej, prawdopodobnie moglibyśmy uniknąć wielu poważnych dolegliwości. Na pewno tak właśnie jest w przypadku raka. Im wcześniej zdiagnozowany, tym większa szansa na wyleczenie. Stan zdrowia nie zależy tylko i wyłącznie od stylu życia, ale także od świadomości i profilaktyki. Pamiętajmy, badania mogą uratować nam życie!
Poszukując lekarza dermatologa, najczęściej wybieramy tego, który przyjmie nas w najkrótszym terminie. Tymczasem nie jest to najrozsądniejszy wybór. Decyzję warto poprzedzić poznaniem opinii innych pacjentów. Należy też zwrócić uwagę na stosunek specjalisty do pacjenta.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „W oparach rtęci i belladonny”, który odbędzie się we wtorek (14 maja) o 14.00. Wystawa pochodzi ze zbiorów technika farmacji Mateusza Danielczyka i prezentowana będzie w salach muzealnych w maju i czerwcu.
2 października w Warszawie rozpoczął się protest głodowy lekarzy rezydentów. Młodzi medycy chcą zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, skrócenia kolejek do lekarzy i lepszą płacę. Problemy sygnalizowane przez rezydentów są ogólnopolskie. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim.
Każdego roku wiele osób ulega wypadkom podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Ważne jest to, żeby wiedzieć, jak należy radzić sobie w sytuacji, która może zagrażać życiu lub zdrowiu człowieka. W Polsce od wielu lat trwa akcja społeczna mająca uzmysłowić, jak istotne są zasady pierwszej pomocy. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak trzeba postępować w razie wypadku.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą „Krioterapia. To warto wiedzieć”, które odbędzie się 2 marca o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych (ul. Jerozolimska 29).
Jeśli wszystkie organy, jakie pobrano w Piotrkowie w ciągu ostatnich 5 lat przyjęły się, to uratowano dzięki nim 69 osób. Od 2010 roku w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika organy pobrano od 27 dawców, w tym od 7 w minionym roku. Najwięcej było nerek bo aż 54, wątroby pobrano od 11 osób, płuca od jednej osoby, a od trzech dawców pobrano serce.