Według rządowych danych w ciągu ostatniego ćwierćwiecza z Polski wyjechało trzydzieści tysięcy lekarzy. Czy ich brak widoczny jest także w piotrkowskich szpitalach?
Ci lekarze, którzy zadeklarowali, że będą pracować tylko w jednej placówce, dostaną wyższą pensję. Specjaliści w całej Polsce mieli czas na składanie dokumentów w tej sprawie do minionego piątku. Rozwiązanie to może być niekorzystne dla małych szpitali, takich jak ten przy ul. Roosevelta w Piotrkowie. Powiatowe Centrum Matki i Dziecka może bowiem stracić radiologów.
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.
„Łańcuch światła” powrócił do Piotrkowa Trybunalskiego. W niedzielny wieczór przed piotrkowskim sądem zgromadziło się około 20 osób, by – jak zapowiadali – zapalić świeczkę konającej demokracji. Spotkanie przerodziło się jednak w manifest poparcia dla protestujących od kilkunastu dni lekarzy rezydentów.
W Warszawie około 20 lekarzy rezydentów prowadzi protest głodowy. Młodzi medycy domagają się większych zarobków i nakładów finansowych na służbę zdrowia. W piotrkowskich szpitalach pracuje 23 lekarzy rezydentów: 20 w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika i 3 w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej.
Jest już decyzja Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb. w sprawie zaniedbania lekarza, które doprowadziło do amputacji nogi Pawła Kowary. Uchylony został wyrok Sądu Rejonowego i rozprawa odbędzie się ponownie.
Wszystko wskazuje na to, że oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie od poniedziałku wznowi swoją działalność. Placówka zatrudniła już nowych lekarzy.
Rozprawa apelacyjna w sprawie zaniedbań lekarzy, które doprowadziły do amputacji nogi Pawła Kowary odbyła się dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie. Ostateczna decyzja jednak nie zapadła.
Dokładnie o tyle przestępstw podejrzany jest jeden z lekarzy pierwszego kontaktu, pracujący na terenie powiatu opoczyńskiego.
Każdego roku wiele osób ulega wypadkom podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Ważne jest to, żeby wiedzieć, jak należy radzić sobie w sytuacji, która może zagrażać życiu lub zdrowiu człowieka. W Polsce od wielu lat trwa akcja społeczna mająca uzmysłowić, jak istotne są zasady pierwszej pomocy. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak trzeba postępować w razie wypadku.