Dziecko ma nieco inne postrzeganie rzeczywistości od dorosłych i to co nam wydaje się być czymś zupełnie zwyczajnym, tak dla pociechy może być wręcz traumą. Podobnie jest z wizytami u lekarzy, bowiem warto jest wcześniej dziecko dokładnie na takie okoliczności przygotować. Przede wszystkim dzisiaj chcielibyśmy się skupić na tym, w jaki sposób najłatwiej byłoby wybrać specjalistę od oczu, który będzie idealny dla dzieci.
Policja zatrzymała nietrzeźwego lekarza, który pełnił dyżur w szpitalu. 56-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.
Wydłużony czas pracy przychodni, które mają być czynne od 8 do 18, możliwość telefonicznej rejestracji wizyt, a także większa obsada lekarzy w poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej to udogodnienia, jakie wkrótce obowiązywać mają w publicznej, piotrkowskiej opiece zdrowotnej. Najpierw jednak nastąpią istotne zmiany organizacyjne, które 2 lutego mają zatwierdzić radni Rady Powiatu.
Od 18 listopada pracownicy łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przypominają pacjentom o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty, wysyłając do niego SMS. W wiadomości znajduje się m.in. numer telefonu poradni specjalistycznej, by, w razie potrzeby, odwołać wizytę. Wiele osób tego nie robi, co jest jedną z przyczyn długich kolejek.
Piotrkowska Straż Miejska ma na swoim wyposażeniu pneumatyczny aplikator do podawania środków usypiających zwierzętom. Jest to jedyne urządzenie w powiecie piotrkowskim. Służy do rozwiązywania problemów z dzikimi zwierzętami, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.
Wprawdzie to tylko zabawa i nie można na jej podstawie wyciągać poważniejszych wniosków, ale jednak kilkadziesiąt osób wzięło w niej udział. W radiowym Maglu zorganizowano ranking najpopularniejszych lekarzy w Piotrkowie.
Szpital przy ul. Roosevelta tonie, trzeba go ratować. Właśnie tak koalicję dwóch piotrkowskich szpitali uzasadniają władze powiatu. Placówki wymienią się niektórymi oddziałami, częściowo wymienią się też personelem. Lekarze z Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej podnieśli protest. Wg nich pomysł koalicji nie tylko jest nielogiczny, ale wręcz niebezpieczny dla pacjentów. Nie podoba im się, że zmiany nie były z nimi konsultowane.
Czy lekarze poświęcają pacjentom zbyt mało czasu, nie rozmawiają z nimi, nie pozwalają na zadawanie pytań? Podobno jednym z powodów jest biurokracja. Też tak uważacie?
Ceny za wizytę w prywatnych gabinetach są dość zróżnicowane. Od czego zależą?
W dniach 27 lipca – 2 sierpnia Mobilne Centra Dentystyczne zbadają stan zdrowia jamy ustnej mieszkańców Opoczna, Rozprzy, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Rokicin, Rawy Mazowieckiej oraz Skierniewic.