Czy piotrkowscy kierowcy są niekulturalni? - taki temat podjęli słuchacze Strefy FM Piotrków, którzy zwracali uwagę na to, że niechętnie przepuszczamy innych użytkowników dróg lub nie pomagamy im włączyć się do ruchu.
Wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się we wtorkowy wieczór w Wolborskim Centrum Kultury. Koncert można było obejrzeć w domu.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę Pauliny Adaszek "11000/39 steps". Wernisaż odbędzie się 13 listopada o godz. 19 w siedzibie Ośrodka przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa czynna będzie do 6 grudnia.
Muzeum Marcepanów w Piotrkowie Trybunalskim ma nową stronę internetową. Dzięki niej dowiemy się więcej o działalności organizacji i nie tylko.
Piotrkowianin Witold Stawski prowadzi rozmowy z ludźmi kultury, których działalność w tym roku jest mocno ograniczona. Epidemia spowodowała, że większość z nich nie ma możliwości koncertowania czy wystawiania swoich prac w galeriach. - Chaos i niepewność mają się świetnie ubrane w KORONĘ W... A ludzie? – pyta.
Tym razem bez oficjalnego wernisażu, od soboty 24 października dostępna jest nowa wystawa w ODA. Zapraszamy do galerii przy ul. Sieradzkiej 8 na "Pierwszą linię". Uczestnicy wystawy: Izabela Chamczyk (performance), Julia Kurek (wideo instalacja), Piotr Gajda (poezja), Wiesław Haładaj (linoryt), Tomasz Komorowski (instalacja), Marek Leszczyński (fotografia), Hieronim Szczur (poezja), Sebastian Wywiórski (obiekt kinetyczny) i pomysłodawca i kurator wystawy Stanisław Piotr Gajda (malarstwo).
Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt. Porcję szczerego śmiechu zapewni spektakl kabaretowy OLD SPICE GIRLS, czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska. Na wyjątkowy spektakl zapraszamy do WCK 25 października (początek o godz. 15.30, bilety po 10 zł).
W sobotni wieczór piotrkowskie Muzeum zaprosiło na „Raut u Piłsudskiego”, podczas którego publiczność mogła przenieść się w czasy dwudziestolecia międzywojennego. Wydarzenie wpisało się w obchody 100. rocznicy "Cudu nad Wisłą".
Mimo epidemii, XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje odbywa się w formie tradycyjnej. W tym roku podejmie temat tożsamości artysty performera, sposobu przedstawiania siebie, swojej działalności, wobec świata sztuki i codziennego życia. Interakcje rozpoczęły się w środę 23 września, a performerzy będą w swoich prezentacjach odnosić się do hasła "Z ręką na sercu".
W środę 23 września rozpoczyna się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje. W tym roku Festiwal podejmie temat tożsamości artysty performera, sposobu przedstawiania siebie, swojej działalności, wobec świata sztuki i codziennego życia.