Piotrkowskim kierowcom brakuje kultury?

Strefa FM Środa, 11 listopada 2020725560
Czy piotrkowscy kierowcy są niekulturalni? - taki temat podjęli słuchacze Strefy FM Piotrków, którzy zwracali uwagę na to, że niechętnie przepuszczamy innych użytkowników dróg lub nie pomagamy im włączyć się do ruchu.
fot. pixabay.com

Temat został niedawno podjęty przez słuchaczy piotrkowskiego radia. - Wyjeżdżałem z baru przy ul. Śląskiej. Przejechało ze 20 samochodów i dopiero zatrzymała się emzetka, żeby można było włączyć się do ruchu. Na drodze ruch spory, bo były to godziny szczytu. Dopiero kierowca dużego samochodu pomógł mi wyjechać - mówił pan Rafał. Chciałbym poprzeć pana Rafała - mówi kolejny słuchacz. - Tej kultury piotrkowskich kierowców bardzo brakuje. Jeśli stoi się na drodze podporządkowanej to zatrzyma się i przepuści albo ktoś z innego miasta, albo zawodowy kierowca (np. emzetek). Piotrkowscy kierowcy na nic nie patrzą, jedzie sznur samochodów w najlepsze. Można stać nawet 10 minut i nikt nikogo nie przepuści. Dopiero jak sami znajdą się w takiej sytuacji, to dopiero będą się denerwować. A najgorsi to są młodzi kierowcy - dodaje słuchacz.

 

Innym istotnym problemem jest także drogowa agresja, co również wpływa negatywnie na wizerunek kierowców. - Kultura na drodze, obok znajomości przepisów ruchu drogowego, jest kluczowym elementem bezpieczeństwa. Gniew za kierownicą, agresywna jazda w prosty sposób prowadzi do wystąpienia wypadku. Postępujmy na drodze tak, jakbyśmy chcieli być sami traktowani przez innych. Wybaczajmy błędy, bo każdemu z nas się one zdarzają. Od wymierzania kary jest policja. Przekręcając klucz w stacyjce, włączmy myślenie, za to wyłączmy emocje. Wtedy na pewno bezpiecznie dojedziemy do celu - mówi Dariusz Misztal, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi w oddziale terenowym w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (60)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gosc ~gość_gosc (Gość)16.11.2020 08:02

"A najgorsi sa mlodzi kierowcy"- hahah . Mlodzi czesciej wpuszczają niz starsi, sam jestem mlodym kierowcą i przepuszczam gdy jest możliwość a nie zawsze tez sie zauważy

00


CoolMen ~CoolMen (Gość)13.11.2020 16:55

Nietrafiony tytuł. Kultury osobistej to brakuje wielu Polakom i to nie tylko w Piotrkowie, a brak kultury za kierownicą jest tylko jednym z przejawów tej ogólnonarodowej przypadłości.

10


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)12.11.2020 09:25

Tak do wiadomości policji piotrkowskiej, to czerwone ferrari nadal szalaje nocami po mieście, tak samo jak niebieskie audi r8

70


gość_kierowca ~gość_kierowca (Gość)11.11.2020 17:02

Zakaz wjazduEPI i EOP

610


gość_kierowca to ja. ~gość_kierowca to ja. (Gość)12.11.2020 03:03

Po pierwsze większość jeździ osób na pamięć. Więc popełnia błędy które nabył już wcześniej. A takich osób jest dużo nawet niby ci zawodowi policja czy instruktorzy nauki jazdy . Następny problem to mamy w mieście dużo starszych kierowców co nie powinni już jeździć. Bark płynności ruchów i koordynacji panowania nad autem . A teraz pozytywne moje spostrzeżenie że wiele kobiet jeździ świetnie. Lepiej niż mężczyźni. Pozdrawiam kierowca co w tym mieście spędza za kółkiem nie mniej niż 15 godzin dziennie 7 dni w tygodniu .

20


gość_tak było ~gość_tak było (Gość)12.11.2020 19:58

Ep takie kozaki u siebie,a w Łodzi po schodach na peron zjeżdżają:)

21


gość_gość ~gość_gość (Gość)12.11.2020 13:15

Nie zawalidroga tylko człowiek z kulturą :P To właśnie przez takich,co to im się wiecznie spieszy i nikogo nie wpuszczaja (bo to miastowe ch..y, którym słoma z butów wystaje..) jest najwięcej wypadków..
Ps.w niektórych krajach pieszy przy przejściu na pierwszeństwo (a za nieustąpienie pierwszeństwa grozi nawet odebranie prawka).. Może więc u niektórych kierowców być to taki nawyk.. Ale,żeby to zrozumieć to trzeba być trochę bardziej obeznanym niż taki zamknięty w swoim Piotrkowie burak miastowy.. ;P

32


97-300 97-300ranga11.11.2020 20:52

Kultura w słowniku lokalnych kierowców nie występuje, więc jej nie ma.

31


gość_jangutenberg1980 ~gość_jangutenberg1980 (Gość)12.11.2020 08:13

Najgorsze jest to, że kierowcy nie dość że są nieuprzeimi i agresywni, to swoim stylem jazdy powodują zagrożenie na drodze. Wyścigi samochodowe na dojeździe do skrzyżowań kto pierwszy, do ronda i na samym rondzie Sulejowskim, zamiast zwolnić jak przepisy mówią. A policja ma te wyczyny gdzieś....
Następna kwestia komunikacji MZK, gdzie kierowca chce wyjechać z przystanku, a tu z lewej strony wyścigi samochodowe, żaden nie wpuści i tak opóźniony autobus, mało tego, zablokują zatoczkę niech stoi sobie.... Zablokowane skrzyżowania m. in. SŁOWACKIEGO - POW, a Emzetki się przeciskają żeby skręcić w lewo w Słowackiego, bo "święte krowy" oczekują na środku skrzyżowania na przejazd pociągu. Gdzie policja od uczenia pokory i poskramiania zapędów niedouczonych amatorów...???

40


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)11.11.2020 23:44

Proponuję popatrzeć na rejestrację bo akurat na Śląskiej to mało osób z Piotrkowa jeździ, wszyscy to omijają, a EPI jakoś do domu dostać się musi i mu się spieszy bo z roboty wyszedł i teraz trza na traktor wsiąść to nie ma czasu wpuszczać. Jest jeszcze inna przyczyną może ten słuchacz miał blachy EPI no to ja osobiście bym go też nie wpuścił

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat