Kolorowe kwiatki z bibuły, palmy wielkanocne, świąteczne ozdoby choinkowe, hafty na gorsetach, zapaski, wełniaki, fartuszki z ludowymi motywami. Wszystko to wychodzi spod rąk twórczyni ludowej z Czarnocina. Pani Janina Grzanek ludową sztuką pasjonuje się, odkąd pamięta. Na swoim koncie ma wiele nagród. Większość - za tradycyjną sztukę i rękodzieło ludowe.
Na niecodzienne jasełka zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie. W czwartek o 18:00 na Placu Straży rozpocznie się przedstawienie, w którym wystąpią aktorzy z Wrocławia.
Zabytkowe radioodbiorniki, szafa grająca, patefon czy wojskowe radiostacje - takie eksponaty można oglądać na wystawie w sali parafialnej Kościoła przy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie.
To nie lada atrakcja dla kinomanów. W Gminnym Ośrodku Kultury w Wolborzu rozpoczyna się dziś trzydniowy Przegląd Filmów Krótkometrażowych.
Być może już niebawem piotrkowscy melomani nie będą musieli jeździć na koncerty do Filharmonii Łódzkiej, bo muzycy filharmonii najprawdopodobniej przyjeżdżać będą do Piotrkowa.
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski pozytywnie ocenił działalność Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Taki jest wniosek z przeprowadzonej kontroli.
Jesień sprzyja klimatom jazzowym i dlatego ten weekend w Piotrkowie upłynie pod znakiem tej muzyki. W dniach 4-5 grudnia w Kawiarni Teatralnej mieszczącej się w MOK-u przy Alei 3-go Maja 12 odbywać się będzie zorganizowany przez Piotrkowskie Stowarzyszenie "Degress" Festiwal GruJazz.
Dziesiątki wniosków do wielu instytucji, powołanie Społecznej Rady Kultury, okrojenie stanowisk pracy, ankieta służąca wzbogaceniu oferty kulturalnej placówki, a nawet… zbieranie złomu, by zdobyć pieniądze na doposażenie siłowni. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy twierdzi, że nawet ich placówkę dotknął światowy kryzys. Jerzy Korytkowski twierdzi, że jest oszczędnie, ale do przodu.
Do końca roku w kościele akademickim Panien Dominikanek będzie można podziwiać wystawę fotograficzną.
Concordia res parvae ersenunt, discordia maximae dila buntur, czyli „Zgodą wzrastają małe rzeczy, niezgodą największe upadają”. Tymi słowami rozpoczyna się wydana z okazji stulecia istnienia KS „Concordia” książka ("Concordia 1909 –2009. Dzieje jednego z najstarszych klubów sportowych w Polsce") poświęcona najstarszemu klubowi sportowemu w regionie.