Nie chodzi tu jednak o o żadnego afgańskiego uchodźcę, a o Jacka Balceraka, który wyruszył w pieszą podróż przez cały kraj i pod koniec września planuje dotrzeć pod granicę z Niemcami. Celem blisko 800-kilometrowej wędrówki jest pomoc i zebranie pieniędzy na rzecz chorej mieszkanki gminy Szadek. W środowe (8 września) popołudnie pan Jacek dotarł do Piotrkowa.
Turniej łuczniczy, turniej średniowiecznych gier, namiot gier RPG, warsztaty dawnego rzemiosła, wioski wikingów i słowian, obozowisko polskiego rycerstwa i szlachty z XVII wieku, obozowisko wojska z lat 1939-1945, prezentacja sprzętu i wyposażenia żołnierzy 7. batalionu Kawalerii Powietrznej i wystawa kultowych samochodów z epoki PRL - m.in. takie atrakcje przygotowali organizatorzy VI historycznego pikniku rodzinnego, który odbędzie się 12 maja na boisku przy piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wioskę wikingów będzie można zwiedzać od 10.00 do 17.00.
Kinga Hałacińska, wnuczka współautora pieśni "My pierwsza brygada" Andrzeja Hałacińskiego, opowiedziała uczniom ZSP nr 2 w Piotrkowie historię swojej rodziny.
Po raz trzeci już na boisku UJK w Piotrkowie pojawiła się Wioska Wikinga.
Już w najbliższą niedzielę 8 maja odbędzie się III Historyczny Festyn Rodzinny "Wioska Wikinga". Na "żywą lekcję historii" zapraszamy na boisko przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Największą atrakcją festynu będzie inscenizacja przybycia orszaku Dobrawy na dwór Mieszka. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli odbyć warsztaty z tkactwa, łucznictwa, garncarstwa, a także skosztować średniowiecznych przysmaków.
Kinga Grzyb (dawniej Polenz) i Iwona Niedźwiedź – byłe zawodniczki Piotrcovii są współtwórczyniami sukcesu polskiej reprezentacji piłki ręcznej. Nasza kadra po wygranej z Francją awansowała do półfinału Mistrzostw Świata rozgrywanych w Serbii. Niestety wczoraj na drodze Polek stanęły gospodynie.