W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po 36 latach Polacy wciąż pytają, czy musiało do tego dojść. O wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat opowiadał na antenie Strefy FM dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej Filii UJK dr hab. Janusz Budziński.
25 osób z 10 szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie weszło w skład Młodzieżowej Rady Miasta.
62 miliony złotych kosztować będzie przebudowa 15 kilometrowego odcinka z Bełchatowa do Kamieńska (do „gierkówki”). W związku z pracami ruch tranzytowy został poprowadzony przez Piotrków.
W wieku 82 lat zmarł Mieczysław Szulc, wojewoda piotrkowski w latach 1987-1990. W poniedziałek w Piotrkowie odbył się pogrzeb byłego przedstawiciela rządu w terenie.
Uczniowie klasy Ib VI LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uczestniczą w „Projekcie z klasą”. Założeniem projektu jest poznanie i doświadczenie postrzegania świata przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami.
Prawie 300 osób uczestniczy w rozpoczętym w poniedziałek w bełchatowskim Hotelu „Wodnik” Forum Promocji Województwa Łódzkiego. Impreza potrwa do wtorku.
Znamy wyniki głosowania I edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego.
Gmina Rozprza w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ponad 200 ha terenu będzie przeznaczone pod inwestycje. Plany utworzenia Podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy w okolicach Niechcic, Białej Róży i Giesek pojawiły się już w 2011 roku.
Blisko 200 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury w Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim Forum „Przystanek 60+”. Wydarzenie to część projektu pod nazwą Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Celem spotkań organizowanych przez ŁDK jest integracja środowiska i organizacji seniorskich działających w regionie.
Grupa Rafała Kmity rozbawiła do łez publiczność dziwowiskiem kabaretowym, jakie zaprezentowała w piątkowy wieczór na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Jak przystało na kabareciarzy w trakcie występu nie zabrakło lokalnych akcentów, jak i żartów o Piotrkowie. Byli więc i turyści zwiedzający piotrkowskie markety, Bogusław Wołoszański na tropie kosmicznej zagłady i profesor Dreistein, do którego listy pisali mieszkańcy Rozprzy, Wolborza i Tomaszowa Mazowieckiego.