Advertisement

Artykuły do tagu: ŁódzkiDomKultury

Łódzki Dom Kultury zaprasza VI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu „Rockowanie”.
Do 5 marca mogą zgłaszać się zespoły muzyczne, chcące wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu "Rockowanie", którego organizatorem Łódzki Dom Kultury. To wydarzenie, którego głównym celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego zespołów muzycznych, grających szeroko pojętą muzykę rockową, konfrontacja osiągnięć artystycznych oraz wspieranie interesujących form działalności artystycznej wzbogacających kulturę muzyczną. Na najlepsze zespoły czekają nagrody finansowe, profesjonalna sesja nagraniowa i kampania promocyjna w mediach.
Teatralno-kabaretowy Łódzki Dom Kultury
Kabaret Trzeciaki z Piotrkowa Trybunalskiego zdobył wyróżnienie podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Przystanek 60+, czyli święto malarstwa i rękodzieła w Łódzkim Domu Kultury
Blisko 150 dojrzałych artystów malarzy i rękodzielników zgłosiło się do udziału w IX Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Finał konkursu odbył się w miniony wtorek. Wydarzeniem specjalnym przeglądu był występ Krystyny Giżowskiej. Najlepsze prace można podziwiać w przestrzeni Łódzkiego Domu Kultury do 8 kwietnia.
Ruszył remont Łódzkiego Domu Kultury
Rozpoczął się długo oczekiwany remont Łódzkiego Domu Kultury. Koszt inwestycji to 13 mln 484 tys. 90 zł, z czego dofinansowanie projektu z UE wynosi 6 mln 517 tys. 229,73 zł. We wtorek 20 marca w ŁDK-u odbyła się konferencja prasowa poświęcona inwestycji, w której wziął udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski, projektantka Karolina Taczalska oraz przedstawiciel wykonawcy prac budowlanych Michał Potza.
Spektakl inspirowany dziejami Piotrkowa, czyli „O wierności w rzeczach małych”
W ramach 40. Łódzkich Spotkań Teatralnych w sobotę, 28 października, w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie odbyła się premiera spektaklu zatytułowanego „O wierności w rzeczach małych” w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Twórcy sztuki przygotowali ją specjalnie z myślą o trwających obchodach 800-lecia Piotrkowa, a inspiracji do jej treści szukali w dziejach trybunalskiego grodu. Łódzkie Spotkania Teatralne po raz trzeci gościły w progach Centrum Idei ku Demokracji.
Inauguracja Wojewódzkich Obchodów Roku Reymonta
W ostatnią niedzielę goście Manufaktury mieli szansę cofnąć się w czasie, a wszystko to za sprawą inauguracji Wojewódzkich Obchodów Roku Władysława Reymonta z okazji przypadającej w roku 2017 rocznicy 150 urodzin pisarza przez lata związanego z ziemią łódzką. Na rynku Manufaktury pojawili się pracownicy Łódzkiego Domu Kultury w strojach z „Ziemi obiecanej” i zachęcali odwiedzających centrum do wspólnej zabawy.
Szekspir i Łódzkie Spotkania Teatralne w Piotrkowie
Tytania i Oberon to bohaterowie spektaklu „Sekrety Szekspira”, który w ramach 39. Łódzkich Spotkań Teatralnych w minioną niedzielę, 27 listopada, mogła zobaczyć piotrkowska publiczność. Przestrzenią, w której zaprezentowano występ dwojga aktorów-mimów było piotrkowskie Centrum Idei „Ku Demokracji”.
Wyjątkowy przystanek na szlaku Kolorowej Lokomotywy Łódzkiego Domu Kultury
Od lipca po województwie łódzkim jeździ „Kolorowa Lokomotywa” Łódzkiego Domu Kultury, zapewniając aktywny, ekologiczno-artystyczny wypoczynek dla tysięcy dzieci. W tegorocznej odsłonie projektu – „Na zielonym szlaku” – podjęte działania są kontynuacją zajęć, których celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej i pobudzenie do artystycznego działania.
Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką
Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka w Łódzkim Domu Kultury, w tym roku hasło przewodnie to – Książka dla Dzieci. W ostatni weekend maja (30-31.05) w ramach Wielkiego Finału Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką „Świerszczykowe wierszyki” przygotowaliśmy dla najmłodszych wiele atrakcji.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat