Sąd konkursowy składa się głównie z architektów, a jego zadaniem jest wyłonienie najlepszej koncepcji urbanistyczno – architektonicznej rozbudowy hali. Komisja ocenia część graficzną i opisową pracy, posługując się takimi kryteriami, jak: walory rozwiązań architektoniczno – urbanistycznych (60%), ekonomika rozwiązań (25%), cena projektu (10%) oraz przeprowadzenie konsultacji ze związkami sportowymi na etapie prac koncepcyjnych (5%).
- Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie prace są zakodowane, co oznacza, że komisja nie zna autorów prac. Po ocenie wszystkich wyłoniona zostanie najlepsza koncepcja. Dopiero wówczas odkodujemy dokumentację i poznamy zwycięską firmę – przybliża ogólne zasady konkursu mgr inż. arch. Anna Nowak, przewodnicząca sądu.
Autor najlepszej koncepcji weźmie udział w dalszym postępowaniu, którego celem jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej.
Dokumenty wraz z pozwoleniem na budowę zgodnie z przyjętym harmonogramem mają być gotowe do października. Następnie miasto złoży wniosek o dofinansowanie hali, której budowa najprawdopodobniej wystartuje w 2019 roku.
- Zderzenie pojazdów przy Hali Targowej w Piotrkowie. Kierowca wymusił pierwszeństwo
- Ścieżka rowerowa Piotrków - Przygłów oficjalnie otwarta
- Policja apeluje o bezpieczną podróż podczas świątecznych wyjazdów
- ZUS wypłacił ponad 151,2 tys. świadczeń "Aktywnie w żłobku" na 214,4 mln zł
- Pożar ciężarówki na A1
- Miejskie wigilie w regionie. Piotrków, Bełchatów, Opoczno, Tomaszów, Łódź
- Ponad 1,3 mln zł umorzonej pożyczki
- Wspólne działania policji i straży leśnej. Patrolują okoliczne lasy
- Wyłudzał pieniądze za pomocą BLIK-a