Secesyjną willę na ul. Dąbrowskiego 14 w Piotrkowie Trybunalskim kojarzy niemal każdy mieszkaniec miasta. Willa Wanda projektu Feliksa Nowickiego powstała w 1905 roku. Mieściło się tu Centralne Biuro Werbunkowe Legionów Polskich, w czasie wojny gestapo zaś po II Wojnie Światowej budynek był własnością wojska. Do 2010 roku swoją siedzibę miała tu np. Wojskowa Komenda Uzupełnień. Później willa została sprzedana w prywatne ręce. Nowi właściciele wyremontowali dach czy zabytkowe figury, jak nieoficjalnie wiadomo jeszcze kilka lat temu były plany na porozumienie z rządem na stworzenie w Wandzie muzeum Legionów Polskich. Od ponad miesiąca budynek jest znów na sprzedaż, kto kupi secesyjną willę i co powinno w niej powstać?
Klimatyzacja stała się niemal nieodłącznym elementem nowoczesnych mieszkań, zwłaszcza w okresie letnich upałów. Mieszkania o powierzchni około 50 metrów kwadratowych to przestrzenie, które wymagają dobrze dobranego systemu klimatyzacji, aby zapewnić komfort termiczny bez nadmiernych kosztów eksploatacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się, jakie rozwiązania klimatyzacyjne najlepiej sprawdzą się w takim mieszkaniu, jakie są dostępne opcje, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie korzyści niesie ze sobą inwestycja w klimatyzację.
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na konkurs "Zainspiruj się Fridą Kahlo". Konkurs ma przybliżyć młodzieży niesamowitą postać meksykańskiej artystki. Jak zachęca MOK, Można wykonać animacje, zrobić zdjęcie bądź film. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września.
4 września 2024 roku mieszkańcy Sulejowa oddadzą hołd wszystkim, którzy zginęli podczas bombardowania miasta w 1939 roku. Każda z zabitych przez Niemców ofiar to osobna karta bestialsko przerwanej historii. Hitlerowcy nie tylko pozbawili życia kilkaset osób, ale także zrównali miasto z ziemią. Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz Rafał Kulbat, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie zachęcają wszystkich mieszkańców gminy do upamiętnienia ofiar tej tragedii.
Tegoroczne wakacje były bezpieczniejsze niż w roku ubiegłym – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych zmniejszyła się o 31,8%. To o 14 ofiar mniej, niż w 2023 roku.
75 projektów szkół zawodowych w Łódzkiem, które łączy dotacja unijna oraz pomysł na nowoczesne kształcenie w zawodach pożądanych przez rynek pracy. Do 2027 roku samorząd województwa przekaże na szkolnictwo zawodowe w regionie łącznie 300 mln zł.
Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że pływalnia przy ul. Próchnika jest nieczynna. Jest to planowana przerwa w funkcjonowaniu obiektu. Pływalnia będzie wyłączona z użytkowania do dnia 14 września.
Zmarł Mirosław Ratajski, wieloletni prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Piotrkowie. Miał 77 lat.
"Bajkowa Pierwsza Klasa" to już tradycja, jak co roku we wrześniu dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z nauką w szkołach podstawowych, mogły pożegnać wakacje w miejskim amfiteatrze. Imprezę rozpoczął zabawny, lecz edukacyjny "Koncert Stwora Głodomora". Następnie dzieci wraz z Juliuszem Wiernickim, prezydentem miasta Piotrkowa oraz Kamilą Dubilas, dyrektor MOK odmówiły słowa ślubowania pierwszoklasisty. Wydarzenie zwieńczyło osobiste pasowanie przedstawicieli wszystkich klas pierwszych piotrkowskich szkół podstawowych.
Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, obyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. W wydarzeniu udział wzięli między innymi prezydent miasta Juliusz Wiernicki, wojewoda łódzka Dorota Ryl, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej - Katarzyna Nowakowska, Województwo Łódzkie reprezentował Artur Ostrowski. Obecny był również łódzki kurator oświaty Janusz Brzozowski.