Remont dworca PKP w Piotrkowie trwa w najlepsze. Robotnicy co rusz natrafiają na kolejne niespodzianki. Poza amerykańskimi puszkami i receptami z początku wieku, w jednym z pomieszczeń dworca odkryli zabytkowe słupy żeliwne podobne do tych, które możemy oglądać w konstrukcji wiaty dworca.
Kilka tygodni temu puszki z Ameryki. Dziś recepty z przełomu wieków. Robotnicy pracujący przy remoncie dworca PKP znaleźli kolejny skarb.
Elektrownię miejską z prawdziwego zdarzenia piotrkowianie zawdzięczają częstochowianom i Belgijskiemu Towarzystwu Akcyjnemu.
794 okrążenia w dwie doby – 10 liderów, setki biegaczy, świetna zabawa. Piotrkowski Bieg Pokoleń przeszedł do historii i trzeba przyznać, że impreza przerosła oczekiwania zarówno piotrkowian, jak i organizatorów Biegu.
Pozostało tylko kilkadziesiąt okrążeń. Wielki finał Piotrkowskiego Biegu Pokoleń już o 16.30. Sztafeta biegnie nieprzerwanie od piątku od godz. 19.00.
Choć z opóźnieniem, akcja Krwiobus na Rynku wreszcie ruszyła. Bus zajechał na Starówkę ok. 14.30.
Dokładnie o 19.00 ruszyła sztafeta – biegacze chcą uczcić 794. rocznicę uzyskania przez Piotrków praw miejskich.
Pierwsze spotkanie piotrkowian z elektrycznością miało miejsce w przedostatniej dekadzie XIX stulecia.
Zwiększają polskie konto zestrzeleń. Grupa zapaleńców – miłośników historii - odkryła w lesie pod Radomskiem szczątki niemieckiego samolotu zestrzelonego we wrześniu 1939 roku przez polskiego myśliwca. Henschel to ofiara bitwy powietrzno – lądowej Kampanii Obronnej stoczonej w rejonie Piotrkowa, Radomska i Częstochowy. Tej walki powietrznej nie odnotowały jednak pisemne źródła, do dziś nie figuruje ona w statystyce polskich zestrzeleń.
Piotrków na morzach i oceanach? Przycumowany w porcie? Wydawać by się mogło, że to nieprawdopodobne, a jednak nic bardziej mylnego.