Zakończył się cykl 30 zebrań wiejskich, podczas których mieszkańcy wybierali sołtysów i rady sołeckie na nową pięcioletnią kadencję.
Od 1 kwietnia karetka pogotowia z zespołem podstawowym ratownictwa medycznego będzie stacjonowała przez całą dobę w Grabicy. Podczas negocjacji, które w imieniu gminy prowadził wójt Krzysztof Kuliński, uzgodnione zostało miejsce jej stacjonowania i lokalizacja pomieszczenia dla zespołu ratunkowego. Ambulans formalnie jest przypisany do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, jednak na stałe będzie rezydował przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Grabicy.
Trzy drużyny (uczniów i absolwentów Gimnazjum w Brzozie oraz gości) wystartowały w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Grabica w Piłce Siatkowej, który odbył się 23 marca w sali gimnastycznej w Brzozie.
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął w piątek (22 marca) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas. Trzy z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, na czym zyskają m.in. mieszkańcy gminy Grabica.
Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 20 marca w gminie Grabica. Podobnie jak w latach poprzednich turniej cieszył się dużą popularnością.
Wylewana na pola gnojowica i towarzyszący temu smród dokuczają nie tylko mieszkańcom powiatu piotrkowskiego, ale także piotrkowianom. Gmina Grabica, największy producent trzody chlewnej w naszym powiecie, zastanawia się, jak ten problem rozwiązać. Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie biogazowni, co umożliwi też produkcję energii elektrycznej i ciepła.
Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość? Wszystkie Kolory Świata to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Do akcji włączyli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie, którzy własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmacianą lalkę, która będzie ich reprezentowała w konkursie.
W tłusty czwartek jak Polska długa i szeroka na stołach królują pączki i faworki. Aby tradycji stało się zadość, w gminie Grabica delegacje z czterech Kół Gospodyń Wiejskich (z Krzepczowa, Boryszowa, Ostrowa i Żychlina) zakasały rękawy i przygotowały mnóstwo słodkości. Stara ludowa tradycja mówi, że ten kto w tłusty czwartek nie zje pączka, nie będzie miał szczęścia. Panie wzięły sobie te słowa do serca i beztrosko oddały się tłustoczwartkowej rozpuście. Wszyscy mogli objadać się do woli.
To pytanie od jakiegoś czasu nie daje spokoju mieszkańcom gminy Grabica, którzy boją się o swoje zdrowie. Mówią o szkodliwym promieniowaniu elektromagnetycznym, które będzie emitować konstrukcja. Wójt Krzysztof Kuliński wydał negatywną decyzję dla tej inwestycji, jednak czy to wystarczy, by wszystko zablokować?
Jak zagospodarować gnojowicę? Może przy pomocy rolniczej biogazowni? Pytań na ten temat jest wiele, samorząd postanowił więc zorganizować spotkanie z mieszkańcami, by rozwiać wszelkie wątpliwości.