Prawie 200 mieszkańców gminy Sulejów otrzyma dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne lub/oraz wymianę pieca. Gminie Sulejów – jako jedynej w powiecie piotrkowskim - przyznano na ten cel niemal 2,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Spośród ponad 80 wniosków do dofinansowania wybrano 26.
Termin ten stał się niezwykle popularny w ostatnich latach za sprawą dwóch kwestii. Pierwszą są stale rosnące rachunki za energię elektryczną. Drugą szeroko rozumiana ekologia i przyszłość naszej planety. Źródła czystej energii, czyli wiatr, słońce i woda już wiele lat temu zwróciły uwagę zarówno ekologów, jak i przedsiębiorców. Możliwość wykorzystania energii promieniowania słonecznego dało początek instalacji fotowoltaicznej.
Czy fotowoltaika w domu się opłaca? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Nie ma się czemu dziwić – liczba dachów pokrytych panelami słonecznymi rośnie z roku na rok, a zewsząd można słyszeć pochwały wobec systemu PV. Jak jednak wygląda to w praktyce? Oto wszystko, co musisz na początek wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej, aby podjąć świadomą decyzję.
Dofinansowania do fotowoltaiki pozwalają znacznie obniżyć koszty tej inwestycji i przyspieszyć zwrot kosztów. Oferowane rządowe programy wsparcia finansowego są sporą zachętą dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad rozwiązaniami z zakresu OZE. Co ciekawe, marcu 2021 roku liczba prosumentów przekroczyła w naszym kraju już pół miliona.
Radni piotrkowskiej RM przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz aktualnym budżecie miasta. Dzięki temu nasze miast będzie mogło jeszcze w tym roku ubiegać się o dofinansowanie trzech bardzo ważnych inwestycji.
W piątek w godzinach popołudniowych zapalił się budynek gospodarczy w miejscowości Sierosław w gminie Moszczenica.
Myślisz, że panele fotowoltaiczne może montować tylko wyspecjalizowana firma? Niekoniecznie! Wystarczą uprawnienia, dobre chęci, trochę sprzętu i wiedza, jak się za to profesjonalnie zabrać. Sprawdź, jak prawidłowo zamontować fotowoltaikę na swoim dachu!
Całą wypowiedź można sprowadzić do dwóch słów: instalacja fotowoltaiczna. Obecnie to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością wśród gospodarstw domowych i przedsiębiorców. Sprawdźmy dlaczego.
Fotowoltaika coraz częściej pojawia się na dachach naszych domów, stała się doskonałą alternatywą dla energii pozyskiwanej z paliw kopalnych. Jest to rozwiązanie ekologiczne, dające spore możliwości oszczędzania.
PKO Bank Polski jest w konsorcjum banków, które udzielą kredytu inwestycyjnego o wartości 138 mln zł spółce PAK PCE Fotowoltaika na budowę farmy fotowoltaicznej Brudzew o mocy 70 MWp. Będzie ona jedną z największych tego typu inwestycji Polsce i ma zostać zakończona w IV kwartale 2021 roku. Instalacje powstaną na terenach pogórniczych.