Fotowoltaika to technologia, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Wiele osób poszukuje rzetelnych i praktycznych informacji, które pomogą im na ekologiczne pozyskiwanie energii ze słońca. Tematem, który budzi najwięcej pytań jest montaż instalacji. Które dachy są przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych? Jakie czynniki mają istotny wpływ na przebieg instalacji? Jak zamontować instalację na dachach płaskich i skośnych? A to tylko niektóre z nich. Jeżeli poszukujesz na nie odpowiedzi, warto, abyś uważnie przeczytał poniższy artykuł.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest dla nas środowisko, w którym żyjemy. Nasza planeta od dawna zmaga się z problemami klimatycznymi, do których powstania przyczynił się człowiek. Troska o stan naszego środowiska powinna przyświecać każdemu i być na pierwszym miejscu listy priorytetów, każdej społeczności, czy biznesu.
Tylko w 2020 roku w Polsce pojawiło się 100 000 nowych przydomowych instalacji fotowoltaicznych, a w kolejnych latach ma do nich dołączyć kolejne 900 000. Przy takiej skali popularyzacji prądu pozyskiwanego z energii słonecznej łatwo natknąć się na związane z tym pułapki i problemy.
Rynek fotowoltaiki w Polsce rozwija się zadziwiająco szybko. Z pewnością jest to dobry sposób, by zainwestować swoje oszczędności. Rozwój tej branży jest też motywowany programami rządowymi, które jeszcze bardziej zwiększają opłacalność takich rozwiązań. W końcu energia słoneczna jest bardzo ekologicznym sposobem zasilania domowych urządzeń.
W Czarny Piątek klienci tradycyjnie mogą liczyć na liczne rabaty i niespodzianki. Do firm proponujących ciekawe bonusy dołączył w tym roku Sunvival Energy, który oferuje 1000 złotych każdemu, który zdecyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej w okresie od 20 do 30 listopada 2020 roku.
Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Łochyńsku nie od dziś stawia na ekologiczne rozwiązania. Na terenie ośrodka, który od lat opiekuje się osobami z zaburzeniami psychicznymi, wykonano niedawno instalację fotowoltaiczną.
Piotrków Trybunalski przygotowuje się do budowy farmy fotowoltaicznej o mocy około 1 megawata. Prace trwają od dłuższego czasu. - Chcemy wykorzystać duży plac, który jest do dyspozycji na terenie oczyszczalni ścieków po zakończonej modernizacji tego obiektu – mówi prezydent Krzysztof Chojniak.
Fotowoltaika to technologia która umożliwia przemianę energii słonecznej w energię elektryczną, którą wykorzystujemy w naszym codziennym życiu.
Piotrkowski magistrat ogłosił nabór deklaracji od osób zainteresowanych budową instalacji odnawialnych źródeł energii. Dokumenty można składać w Urzędzie Miasta do 13 marca.
Wydatki z miesiąca na miesiąc są coraz większe? Zdradzimy sposób, w jaki można zminimalizować, nawet do zera, rachunki związane z utrzymaniem domu. Zamontowanie fotowoltaiki oraz pompy ciepła może spowodować, że prąd i ogrzewanie w naszym domu będą darmowe przez cały rok! Dodatkowo, dzięki takim rozwiązaniom, wpływamy na jakość powietrza i eliminujemy powstawanie smogu.