O godzinie 17.00 centrum wydarzeń związanych z Wielkim Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeniosło się w Piotrkowie do amfiteatru miejskiego.
Po raz czwarty Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przyłączył się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
36% procent będzie wynosić zadłużenie gminy Wola Krzysztoporska pod
koniec bieżącego roku.
Od samego rana na piotrkowskich ulicach kwestują wolontariusze ze specjalnie oznakowanymi puszkami. Dziś Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak się czesać, dbać o włosy, jaki kolor pasuje do danej karnacji, jakich kosmetyków używać. Na te i wiele innych pytań w najbliższą niedzielę (13 stycznia) odpowiedzą fryzjerki z salonu Milenium przy al. 3 Maja 2 w Piotrkowie. W razie potrzeby fryzjerki, ostrzygą, uczeszą lub ufarbują. Jednak najważniejszą rzeczą będzie dobra zabawa. Tego dnia w salonie wyłączona zostanie kasa. Klienci zapłatę za usługę zamiast do kasy będą wrzucać do orkiestrowej puszki. Salon Milenium włączył się do ogólnopolskiej akcji fryzjerów zbierających na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W Piotrkowie będą licytować dzień z policyjną “suszarką”. Pięć punktów w mieście, 489 wolontariuszy, mnóstwo ciekawych rzeczy do wylicytowania i atrakcji tyle, że trudno je wszystkie zliczyć. Tak w Piotrkowie zapowiada się niedzielny 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Rok 2012 był rekordowy w historii gminy Aleksandrów pod względem środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań inwestycyjnych.
Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów – to główne hasło 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra już w niedzielę 13 stycznia również w Piotrkowie.
Czy radomszczanie będą decydować, na co przeznaczyć 1 proc. budżetu miasta? Pomysł polega na tym, aby 1 procent z miejskiego budżetu pozostawić do dyspozycji mieszkańców. To radomszczanie zadecydują, czy za te pieniądze zbudować np. chodnik, plac zabaw, a może kupić ławki do parku.
Niebawem kończy się okres programowania na lata 2007-2013 jeśli chodzi o fundusze unijne. Czy samorządy radziły sobie z pozyskiwaniem pieniędzy? W powiecie bełchatowskim najwięcej środków, bo aż 42 mln 840 tys, udało się pozyskać gminie Zelów . - To wszystko zależy od środków własnych - mówi Urszula Świerczyńska, burmistrz Zelowa.