“Piotrków może wygrać” – to hasło kolejnej konferencja piotrkowskiej Lewicy, którą zorganizowano 27 września w okolicy basenu przy ul. Belzackiej. Mówiono o stanie i rozwoju obiektów sportowych naszego miasta.
Chcą, żeby polska kolej pozostała polska. Około trzech tysięcy kolejarzy będzie manifestować we wtorek w Warszawie przeciwko - ich zdaniem - złej polityce rządu i kiepskiemu zarządzaniu kolejowymi spółkami.
Smród, wyrwane poręcze schodów, fekalia na klatkach i uciążliwe hałasy, które mieszkańcom ulicy Rycerskiej uniemożliwiają sen do czwartej nad ranem. Tak skutki funkcjonowania okolicznego pubu i przyległego ogródka gastronomicznego przedstawiają lokatorzy sąsiadujących z knajpką domów.
- Nie możemy zmarnować takiej szansy. Nie możemy dopuścić do tego, aby w miejscu piotrkowskiego lotniska powstały magazyny – apelowała w poniedziałek Lewica podczas zorganizowanej na terenie lotniska w Piotrkowie konferencji prasowej.
Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt w Bibliotece Pedagogicznej przyjedzie do Piotrkowa znana w naszym województwie łódzka fundacja prozwierzęca "Kocia Mama".
Jeżeli kandydatem do tytułu Piotra nie musi być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna, to takim kimś w pierwszej kolejności na tej liście jest Zenon Bartczak. Osobowość Roku 2010, ale także osobowość wielu poprzednich lat.
W tamtejszej strefie ekonomicznej pojawił się nowy inwestor. Władze miasta podpisały akt notarialny z włoską firmą Manuli Hydraulics, która na początku przyszłego roku rozpocznie budowę nowego zakładu produkującego specjalistyczne urządzenia i systemy hydrauliczne.
Ponad 30 osób uczestniczy w sztafecie maratońskiej, która odbywa się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 10. Główny cel imprezy to promocja biegania wśród dzieci i młodzieży.
Ogródek jordanowski, boisko do siatkówki, a także scena letnia przystosowana do koncertów – to, zdaniem piotrkowskiej lewicy, powinno znaleźć się w Parku Belzackim, który stał się miejscem kolejnej konferencji posła Artura Ostrowskiego. Tym razem było o „płucach Piotrkowa”.
Dzwonią, bo szukają pomocy. Przychodzą wtedy, gdy inne środki nie pomagają. Nie muszą odpowiadać na pytania kim są, gdzie mieszkają i pracują. Tu najważniejszy jest problem i pomoc w jego rozwiązaniu. Każdy, kto nie potrafi poradzić sobie z problemem alkoholowym, narkotykowym czy związanym z dopalaczami, może zgłosić się do punktu konsultacyjnego przy ulicy Wojska Polskiego 75 w Piotrkowie i uzyskać poradę. O tym, kto najczęściej takiej pomocy potrzebuje, opowiada Katarzyna Zatorska, koordynator punktu konsultacyjnego Pomarańczowej Linii w Piotrkowie.