Kupno pieca na ekogroszek to naprawdę dobra inwestycja. Ogrzewanie tym rodzajem paliwa jest wyjątkowo wygodne i mało wymagające – ogromna część całego procesu jest zautomatyzowana. Co więcej, ekogroszek cieszy świetną wydajnością, która przekłada się na ekonomiczne rozprowadzanie ciepła w domu czy mieszkaniu. Aby móc cieszyć się całkowicie nowym sposobem ogrzewania, trzeba wiedzieć, jak podłączyć piec na ekogroszek – lub z jakimi kosztami będzie się wiązało zlecenie tego zadania fachowcom. Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!
Zablokowane alejki, zniszczone ogrodzenie i plac zabaw. To krajobraz po wichurze, która przeszła prawie miesiąc temu. Do dziś 12 drzew powalonych w parku im. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim nie zostało uprzątniętych. Powodem jest brak decyzji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.
Po niebezpiecznych wichurach, jakie nawiedziły Piotrków Trybunalski i cały nasz region w ostatnim czasie, wciąż jeszcze nie udało się uprzątnąć wszystkich szkód. Powody takiego stanu rzeczy są różne. Na przykład w parku im. ks. J. Poniatowskiego od kilku dni zalega kilkanaście dorodnych drzew, które wiatr wyrwał razem z korzeniami. Niektóre z nich przewracając się, uszkodziły okoliczną infrastrukturę, inne blokują przejście głównymi alejami. Okazuje się jednak, że w tym miejscu przeprowadzenie szybkich prac nie jest możliwe bo... trzeba czekać na odpowiednie pozwolenia.
Dni i noce robią się coraz chłodniejsze, dlatego też niemal intuicyjnie podkręcamy temperaturę w pomieszczeniach. A wyższa temperatura to niestety też wyższe koszty ogrzewania, które aktualnie już utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. W jaki sposób znaleźć kompromis między oszczędnością a komfortem cieplnym? Oto 5 sposobów.
W Domu Ludowym w Wygodzie jest już ogrzewanie. Inwestycję wykonano dzięki dotacji otrzymanej przez sołectwo Wygoda w ramach programu „Sołectwo na plus” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Od nieco ponad siedmiu miesięcy trwa rewaloryzacja parku Belzackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Szereg działań już zrealizowano, ale sporo pracy będzie jeszcze trzeba wykonać. Po zakończeniu inwestycji to miejsce ma się diametralnie zmienić
W przeddzień Święta Niepodległości, cała społeczność piotrkowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 razem odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego". Niestety uczniowie i nauczyciele nie mogli spotkać się wszyscy wspólnie w jednej sali, a wydarzenie musiało odbyć się z zachowaniem covidowych obostrzeń.
Spółdzielnie działające na terenie Piotrkowa zapewniają, że najpóźniej w czwartek we wszystkich mieszkaniach będzie ciepło.
Elżbieta Gniewaszewska odebrała z rąk prezesa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Złotą Wieżę Trybunalską. To coroczna honorowa nagroda dla jednego z mieszkańców w zakresie kultury, działalności społecznej i promocji miasta.
- W Piotrkowie Trybunalskim na potęgę wycinane są dorodne drzewa - martwią się nasi czytelnicy. Postanowiliśmy sprawdzić, w jaki sposób miejscy urzędnicy przeprowadzają wycinkę. Okazuje się, że zwykle usuwane są rośliny, które w jakiś sposób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Jednak również wtedy procedura wycinki, jest złożona.