Już w lipcu rusza kolejna rekrutacja w ramach programu „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat”, w którym można otrzymać dofinansowanie z Funduszy Europejskich do wynagrodzenia niani. Wszyscy rodzice wracający do pracy, którzy szukają opieki dla swoich pociech, mogą teraz skorzystać z tego specjalnego programu wsparcia finansowanego ze środków europejskich.
Bartosz Sokalski z Piotrkowa reprezentuje Polskę na Europejskich Letnich Igrzyskach Virtus 2022, które odbywają się w Krakowie. Już pierwszego dnia startów piotrkowianin wywalczył brązowy medal.
W Niewiadowie już niedługo będzie można skorzystać z nowej atrakcji regionalnej – Akademii Sportu, która powstaje na miejscu dawnego kąpieliska. Budowa tego nowoczesnego obiektu na terenie powiatu tomaszowskiego jest możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych. Największą atrakcją tego nowego obiektu sportowego z pewnością będzie najnowocześniejszy w Polsce basen ekologiczny z naturalnym systemem oczyszczania wody.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zuzanna Wiernicka w finałowym biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 18, które odbywają się w Jerozolimie. Piotrkowianka zajęła miejsce tuż za podium.
Zuzanna Wiernicka z Piotrkowa pobiegnie w środowy wieczór w finale biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 18, które odbywają się w Jerozolimie. 16-letnia piotrkowianka ma realną szansę włączyć się do walki o medale.
W Sulejowie, dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, powstała nowoczesna aula multimedialna, która już wkrótce będzie otwarta dla mieszkańców regionu. Obecnie na terenie nowo wybudowanego obiektu trwają prace kosmetyczne. Budynek auli został dobudowany do już istniejącego obiektu Miejskiej Biblioteki Publicznej i stał się nowoczesną siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.
16 czerwca br., podczas posiedzenia WorldSkills Europe General Assembly w Krakowie został wskazany gospodarz EuroSkills 2023 – miasto Gdańsk. EuroSkills to międzynarodowy konkurs, który do tej pory odbył się siedem razy. W przyszłym roku Polska będzie gospodarzem wydarzenia po raz pierwszy. W Gdańsku w 50 konkurencjach rywalizować będzie ponad 600 najlepszych zawodników z 31 państw.
Unijny program Horyzont Europa to ponad 95 mld EUR, dystrybuowane m.in. poprzez wspólnoty EIT – Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Współpracę z EIT prowadzi także Łukasiewicz, do którego należy 26 instytutów. „Realizujemy projekty naukowe wspólnie z przedsiębiorcami” – mówi Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Strefa poświęcona Funduszom Europejskim, występy zespołów muzycznych, strefa zabaw dla dzieci, spotkania z beneficjentami i przepyszne jedzenie od lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich – na takie atrakcje mogą liczyć uczestnicy wydarzeń plenerowych w regionie. Pikniki Województwa Łódzkiego to już tradycja. Imprezy nie tylko promują dofinansowania unijne, ale stwarzają okazję do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.
Szlak bursztynowy to dawna droga handlowa pomiędzy krajami śródziemnomorskimi a ziemiami leżącymi na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Tą trasą podróżowali kupcy, których celem była wymiana towarów oraz informacji na bałtyckie złoto. Tak bursztyn znad Morza Bałtyckiego docierał do krajów cywilizacji śródziemnomorskiej. Starożytni Rzymianie wykorzystywali cenny surowiec nie tylko do wyrobu biżuterii, ale uważali go za środek zapachowy, leczniczy i magiczny. Współcześnie w Europie rekonstruuje się przebieg i odtwarza dzieje tego ważnego szlaku handlowego. Dzięki Funduszom Europejskim ta starożytna droga na terenach Polski stała się wielką atrakcją turystyczną.