Advertisement
artykuł sponsorowany

Dofinansowanie do wynagrodzenia niani z Funduszy Europejskich

Środa, 20 lipca 2022
Już w lipcu rusza kolejna rekrutacja w ramach programu „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat”, w którym można otrzymać dofinansowanie z Funduszy Europejskich do wynagrodzenia niani. Wszyscy rodzice wracający do pracy, którzy szukają opieki dla swoich pociech, mogą teraz skorzystać z tego specjalnego programu wsparcia finansowanego ze środków europejskich.
Dofinansowanie do wynagrodzenia niani z Funduszy Europejskich

Konkurs jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Bezproblemowy powrót do pracy

Wielu rodziców często odkłada swój powrót do pracy ze względu na konieczność opieki nad małym dzieckiem. Znalezienie dobrej opiekunki dla swojej pociechy również nie należy do łatwych zadań i często jest kolejnym zmartwieniem rodzica. Aby zatrudnienie niani oraz spokojny powrót na rynek pracy były łatwiejsze, już w lipcu startuje kolejna edycja programu dofinansowań do wynagrodzenia opiekunki dla dziecka.

Konkurs jest skierowany przede wszystkim do jednostek sektora finansów publicznych. Osoby pracujące, które sprawują opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat są docelową grupą objętą wsparciem w ramach konkursu. Program polega na sfinansowaniu kosztów bieżącej opieki nad dziećmi, poprzez pokrycie kosztów wynagrodzenia niani ponoszonych przez opiekunów dzieci do trzeciego roku życia. Warto wspomnieć, że nianią może zostać również np. ciocia lub dziadek. Z pewnością ucieszy to rodziców, którzy preferują zostawić swoją pociechę pod opieką znanej i zaufanej osoby.

Na dofinansowanie projektów w ramach konkursu Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeznaczył kwotę 1 miliona złotych. Wartość dofinansowanego projektu musi przekraczać 100 tysięcy euro, to jest 485 550 złotych, a maksymalny możliwy poziom dofinansowania wynosi 85%.

Fundusze Europejskie na pomoc

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, wielu rodziców będzie miało szansę na bezproblemowy powrót do pracy. Przekonanie, że ich pociechy znajdują się w dobrych, bezpiecznych i wykwalifikowanych rękach z pewnością pomoże im rozwijać własną karierę zawodową.

Warto pamiętać, że konkurs jest przeznaczony dla jednostek sektora finansów publicznych, stąd jedynie te podmioty mogą być wnioskodawcą projektu. W konkursie nie mogą zatem brać udziału osoby fizyczne, nie prowadzące działalności gospodarczej lub oświatowej na podstawie przepisów odrębnych.

Aby zgłosić się do projektu, należy także spełnić wymogi wynikające ze szczegółowych kryteriów dostępu obowiązujących dla konkursu. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie www.rpo.lodzkie.pl w zakładce nabory wniosków, lub pod linkiem: https://bit.ly/dotacje-niania.

Wnioski o dofinansowanie do wynagrodzenia niani można składać od 14 lipca br. od godz. 00:00 do 21 lipca br. do godz. 14:00 za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej efs-fundusze.lodzkie.pl. Jest to jedyny sposób zgłoszenia projektu do konkursu – wnioski złożone w innej formie nie będą brane pod uwagę. Po założeniu swojego konta w generatorze, wnioskodawca może rozpocząć wypełnianie formularza o unijne dofinansowanie do swojego projektu.

Zakończenie konkursu i jego rozstrzygnięcie jest planowane na październik 2022 roku.

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat