Zabrakło niewiele. Wiernicka tuż za podium

Czwartek, 07 lipca 20223
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zuzanna Wiernicka w finałowym biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 18, które odbywają się w Jerozolimie. Piotrkowianka zajęła miejsce tuż za podium.
Fot. TVP Sport Fot. TVP Sport

Do finału Zuzanna Wiernicka awansowała, wygrywając swój bieg półfinałowy. Ten fakt oraz najlepszym w tym roku wynik piotrkowianki stawiał ją w gronie faworytek do medalu w tej konkurencji. Trzeba jednak pamiętać, że piotrkowianka dopiero w tym roku kończy 16 lat, więc rywalizowała ze starszymi od siebie zawodniczkami. 

 

Zawodniczka z Piotrkowa bardzo dobrze rozpoczęła finałową rywalizację. Zaraz po starcie mocno przyśpieszyła i ulokowała się na drugiej pozycji w stawce. Biegła spokojnie po wewnętrznej i kontrolowała sytuację na bieżni. Polka na przyśpieszenie zdecydowała się około 250 metrów przed metą. Wiernicka wyszła na moment na prowadzenie, ale na przyśpieszenie w tym momencie zdecydowały się także reprezentantki Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Na ostatnich stu metrach to one zachowały więcej sił i ostateczne zajęły trzy miejsca na podium, a Zuzanna Wiernicka dobiegła na czwartej pozycji. 

 

Jak zgodnie podkreślali komentatorzy, występ piotrkowianki należy zaliczyć na duży plus. 

Pokazała się z jak najlepszej strony. To olbrzymi sukces. To młoda zawodniczka, która dopiero się uczy. Dla niej to dopiero pierwszy występ na tak dużej imprezie. Jeszcze wszystko przed nią, a pokazuje, że "papiery" na takie bieganie ma - mówili komentatorzy TVP Sport, podczas transmisji biegu finałowego. 

Fot. TVP Sport

 

Finałowy bieg piotrkowianki można zobaczyć TUTAJ

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brawo!!! ~Brawo!!! (Gość)10.07.2022 19:12

Do której szkoły chodzi ta zdolna dziewczyna?

10


!!! ~!!! (Gość)07.07.2022 10:30

Brawo!

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat