90 lat temu w Piotrkowie dokonano poświęcenia nowo wybudowanego kościoła. Była to pierwsza po 300 latach świątynia rzymsko-katolicka wzniesiona w Piotrkowie na jego zachodnich terenach poza obrębem piotrkowskiej Starówki. Obecnie kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego należy do jednych z największych piotrkowskich świątyń i pod względem architektonicznym w żaden sposób nie przypomina tego, który zapoczątkował tę parafię.
Członkowie piotrkowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Kreatywni" wprowadzili się do nowego studia, które znajduje się przy ul. Dąbrowskiego w tym samym budynku, w którym mieści się Ośrodek Działań Artystycznych. W nowym "domu" fotografików będą się odbywać warsztaty, ale nie tylko.
Dwie osobówki zderzyły się w środę w al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Dzielną.
Sensacyjna wiadomość o planowanej budowie tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Słowackiego zelektryzowała piotrkowian kilka dni temu. Pojawiające się nowe informacje na ten temat studzą nieco rozbudzone emocje, jednak nie przekreślają definitywnie możliwości realizacji tego pomysłu.
Grzegorz Wojciechowski, wicemarszałek województwa łódzkiego zwiedzał w towarzystwie prezydenta Krzysztofa Chojniaka, piotrkowską mediatekę. Samorządowiec nie wykluczył, że Urząd Marszałkowski w Łodzi wesprze tę inwestycję i do Piotrkowa trafią pieniądze na doposażenie obiektu. Konkretów na razie brak.
Trwają negocjacje w sprawie wybudowania tunelu pod torami w ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Nie wiadomo czy inwestycja zostanie zrealizowana, ponieważ miastu nie podoba się zaproponowana przez kolej umowa.
Od wielu lat mieszkańcy ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, mieszkający po zachodniej części DK 1, czyli przyszłej autostrady A1, apelowali o budowę kładki łączącej obydwa fragmenty tej ulicy. Jak zapewnił we wtorek na antenie Radia Strefa FM Piotrków Maciej Zalewski, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kładka powstanie podczas budowy autostrady.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Trzy samochody osobowe uczestniczyły w zdarzeniu drogowym, do którego doszło w piątkowy wieczór w al. Piłsudskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
PKP Polskie Linie Kolejowe i władze Piotrkowa omawiają projekt budowy tunelu, który poprawiłby bezpieczeństwo w rejonie przejazdu kolejowego. Prawdopodobnie byłby on zlokalizowany od ul. Dąbrowskiego do Młynarskiej. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, w Piotrkowie odbyło się już w tej sprawie spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i pracownicy PKP PLK. To nie pierwsze podejście do tej inwestycji.