W Radomsku nie milkną echa po śmierci kilkumiesięcznej Liwii. Dziewczynka zmarła przeszło rok temu. Jako przyczynę śmierci w akt zgonu wpisano sepsę. Dziecko przebywało na oddziale pediatrycznym radomszczańskiego szpitala. Stan się pogarszał i Liwka została przewieziona najpierw do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a później do Zabrza, gdzie zmarła. Do uchybień, według rodziców dziecka, miało dojść w radomszczańskim szpitalu.
Już niedługo będzie można jeździć zachodnim odcinkiem obwodnicy Radomska. To jedna z najważniejszych, ale też i najdroższych miejskich inwestycji drogowych. Kosztuje około 40 milionów złotych, z czego 30 milionów to dofinansowanie unijne.
Raków doczekał się wreszcie Domu Ludowego. W niedzielę nowy obiekt w gminie Moszczenica został oddany do użytku mieszkańców. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego przecięcia wstęgi.
Znany radiowiec Marek Niedźwiecki odwiedzi Radomsko. Przyjedzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie właśnie rozpoczyna się Tydzień Bibliotek. Spotkanie to tylko jedna z wielu atrakcji. Cykl imprez startuje w najbliższy czwartek.
Prawie 70 mln złotych z UE trafiło do Radomska w ciągu ostatnich 10 lat. - Jestem bardzo zadowolona, dlatego, że miasto Radomsko bardzo zyskało jeśli chodzi o inwestycje. Mogliśmy skorzystać z bardzo wielu projektów – podkreślała prezydent Anna Milczanowska na antenie Radia Strefa FM.
W tym roku Dni Radomska połączono z dwiema innymi miejskimi imprezami. 21 i 22 czerwca będzie się wiele działo.
Przez kilka godzin zablokowana była jedna jezdnia krajowej „jedynki” w stronę Katowic - w Ładzicach, w okolicach Radomska.
Zofia* łatwego życia nie miała. Ślub, ciąża, dziecko... i śmierć. Po pierwszym dziecku zmarło drugie. To wtedy przyszła depresja. Jakoś z niej wyszła. Urodziła trzecie – córkę, jedynaczkę, całą nadzieję. Ale córka dorasta i zaczyna pić. Rodzi kolejne dzieci, a te trafiają do domu dziecka. Zofia chce wnuki odzyskać, ale nikt jej dzieci dać nie chce...
Zumba, breakdance, hip hop, taniec towarzyski - moda na taniec zatacza coraz szersze kręgi. Tańczą i młodsi, i starsi. Specjalnie dla nich Miejski Dom Kultury w Radomsku przygotowuje wyjątkową atrakcję.
Kilkadziesiąt tabliczek przypominających o tym, że przed wojną w Radomsku mieszkała duża społeczność żydowska, pojawi się na ulicach miasta. To pomysł Racheli Kesselman.