Dzięki unijnemu dofinansowaniu modernizowane są kolejne obiekty na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Trwają prace w Domu Ludowym w Kacprowie.
Mateusz Orszulak ma 26 lat. Od urodzenia jest niewidomy. Razem z rodzicami mieszka przy ulicy Piotrkowskiej w Bujnach. Codziennie uczęszcza na warsztaty terapii zajęciowej w Piotrkowie. Żeby dojechać do miasta busem, musi pokonać kilkusetmetrową drogę na przystanek. Wcześniej musi przejść na drugą stronę ruchliwej jezdni. Choć trudno w to uwierzyć, w Bujnach nie ma ani jednego przejścia dla pieszych.
Mieszkanka osiedla Wyzwolenia zwróciła się do nas z prośbą o interwencję związaną z przebudową Ronda Sulejowskiego. Po zamknięciu odcinka ulicy Sulejowskiej od ronda do ulicy Żurawiej wielu kierowców w Piotrkowie, zamiast kierować się wytyczonym, objazdem, korzysta z bocznych, wąskich, osiedlowych uliczek.
Święta to czas wzmożonych wyjazdów, dlatego PKP, również na dworcach kolejowych w Piotrkowie i Radomsku, w okresie wielkanocnym wzmacniają ochronę. Będą dodatkowe brygady do usuwania ewentualnych napraw na torowiskach.
Ogromna ilość dostępnych projektów domów sprawia, że mamy wiele możliwości wyboru. Jednym z pytań, które trzeba sobie zadać, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, jest to czy wybrać dom parterowy, czy z użytkowym poddaszem. Co będzie miało wpływ na naszą decyzję?
Odszkodowanie na ponad milion złotych musiał zapłacić Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. To m.in. powód tarapatów finansowych, w jakich znalazł się szpital. - Sytuacja jest już opanowana – zapewniała na antenie Strefy FM Eliza Bartkowska, dyrektor tej placówki.
W ramach profilaktyki w powiecie piotrkowskim realizowana jest Wojewódzka Kampania „Dopalaczom mówimy STOP!” – wybieramy zdrowie”. Jak informuje nas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, adresatami kampanii są uczniowie klas I - III szkół gimnazjalnych, ich rodzice i opiekunowie oraz środowisko szkolne.
Remont odcinka ulicy Sulejowskiej od Ronda Sulejowskiego do ulicy Żurawiej prawdopodobnie potrwa dłużej niż zakładano.
Gmina Moszczenica jako jedyna w województwie łódzkim otrzymała dofinansowanie 4,5 mln zł na uzbrojenie terenów inwestycyjnych z unijnego programu "Innowacja i konkurencyjna gospodarka". MTI powstaną w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego.
W ubiegłą środę radni podjęli uchwałę w sprawie nadania nazw nowym rondom przy skrzyżowaniach Alei 800-lecia z Twardosławicką oraz Wojska Polskiego. Pierwsze nosić będzie nazwę Zygmunta Zaremby, a drugie "Ofiar Rzezi Wołyńskiej". - To kontrowersyjne, cały czas mówimy o cierpieniu i umartwianiu się, skrzyżowanie można było nazwać inaczej - mówiła w programie "O tym się mówi" radna Marlena Wężyk-Głowacka.