Na ten temat rozmawiali eksperci w ramach konferencji, która zorganizowana została w środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. Rozmawiano m.in. o zagrożeniu dla zdrowia, jakie wynika z obecności smogu. Przedstawiciele Urzędu Miasta opowiedzieli o działaniach mających na celu jego ograniczenie.
W Sulejowie uroczystości poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały dwa dni, ale swój początek miały już 1 marca podczas inauguracji w Opactwie Cystersów na Podklasztorzu z udziałem wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau.
Uroczyste obchody stulecia wolnej Polski odbyły się w niedzielne popołudnie w Piotrkowie. Wzięli w nich udział samorządowcy, żołnierze, kombatanci, parlamentarzyści oraz mieszkańcy miasta.
Na Zalewie Sulejowskim w miejscowości Zarzęcin (powiat opoczyński) zaginęło dwóch wędkarzy. Poszukiwania prowadziły jednostki straży pożarnej. W niedzielne popołudnie znaleziono ciało jednego z nich, w poniedziałek kolejne. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Piotrkowa.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z okazji stulecia wolnej Polski gościli piotrkowskich kombatantów i śpiewali hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.
W sobotę, punktualnie o 18, w kościele farnym w Piotrkowie rozległo się 9 uderzeń dzwonu Władysława III Warneńczyka. Było to symboliczne uczczenie rocznicy śmierci władcy Polski, ale też element obchodów stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzwon będzie bił codziennie o 18.
Do zderzenia samochodu osobowego i motocykla doszło w sobotę około 14 w miejscowości Paradyż w powiecie opoczyńskim. Motocyklista zginął na miejscu.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie przygotowali patriotyczną uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim uczciła stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek (9 listopada) gościł w jej progach m.in. kpt. pilot John Benett (Jan Książczyk) weteran powietrznej bitwy o Anglię z dywizjonu 304. Uczniowie, pracownicy i zaproszeni na obchody goście wspólnie stworzyli biało-czerwoną "drogę do niepodległości".
Pomagał w gospodarstwie, okradając przy tym swojego pracodawcę. 22-latek nie przestał nawet, kiedy dostał drugą szansę. Policji powiedział, że musi kraść, bo ma długi.