Nie mógł przestać kraść

PolicjaŁódzkie Poniedziałek, 29 października 20182
Pomagał w gospodarstwie, okradając przy tym swojego pracodawcę. 22-latek nie przestał nawet, kiedy dostał drugą szansę. Policji powiedział, że musi kraść, bo ma długi.
Nie mógł przestać kraść

Policjanci z opoczyńskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży 26 października. Zgłaszający  poinformował, że  od połowy września do połowy października 22-letni mężczyzna, który pomagał mu w pracach w gospodarstwie rolnym, sukcesywnie okradał go z pieniędzy i paliwa. Łupem złodzieja, oprócz gotówki, padło także  ponad 150 litrów oleju napędowego i  około 50 litrów benzyny. Łączna wartość strat to ponad 2000 złotych.

 

- Kiedy zgłaszający zorientował się, że  jest  okradany, porozmawiał z 22-latkiem, powiedział, że wie o kradzieżach. Chłopak przeprosił i zobowiązał się do odpracowania tego, co  ukradł, pokrzywdzony nie zgłaszał więc tego faktu policji. Jednak z czasem okazało się, że pomocnik nie docenił gestu dobrej woli i w dalszym ciągu wynosił z terenu posesji, na której pomagał, paliwo i pieniądze. Gospodarz po kolejnej rozmowę z młodym mężczyzną uznał, że nie jest w stanie dalej mu pomagać i postanowił o kradzieżach powiadomić policję - informuje aspirant sztabowy Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy. 

 

Oczywiście mundurowi  zatrzymali podejrzanego. 22-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego przyznał się do kradzieży pieniędzy i paliwa. Tłumaczył się, że ma do spłacenia długi, dlatego okradał 49-letniego właściciela gospodarstwa. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany ma dość bogatą przeszłość kryminalną. Od 2014 roku był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.  W maju  2018 roku opuścił zakład karny, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże.  Tym razem także usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa, kolejny raz,  grozi mu nawet 5 lat więzienia. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Andrzej Kratek ~Andrzej Kratek (Gość)31.10.2018 08:53

Nie mógł przestać kraść - to nie mógł się zapisać na jakiegoś wójta, burmistrza, prezydenta albo ministra?

10


gość ~gość (Gość)30.10.2018 20:11

Typowy Sebix! Polecam zatrudnić pracownika z Ukrainy, nie ma takich problemów jak z naszymi!

01


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat