295 tys. zł trafi do sołectw powiatu piotrkowskiego w ramach grantów przyznawanych przez samorząd województwa łódzkiego. Za przyznane pieniądze będzie można zrealizować projekty obywatelskie przygotowane przez mieszkańców wsi i małych miejscowości.
Sezon wakacyjny w powiecie opoczyńskim rozpoczął się tragicznie. Utonęły tam już trzy osoby. W niedzielę 5 lipca nad zbiornikami w Opocznie, Drzewicy, Miedznej Murowanej służbę pełnili policjanci z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Łodzi, którzy wspomagali opoczyńskich mundurowych w dotarciu do jak największej liczby osób i uświadomieniu im zagrożeń, jakie wynikają z kąpieli w miejscach zabronionych.
W tym roku Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ratowanie zabytków pięć milionów złotych. Dotacje zostały podzielone pomiędzy 65 obiektów znajdujących na terenie całego regionu. Na liście są też zabytki z naszego regionu, m.in. kościół w Sulejowie czy piotrkowska Fara.
Ćwierć miliona pszczół zamieszkujących dach piotrkowskiego Focusa wykonało kawał dobrej roboty. W poniedziałek odbyło się kolejne już w tym roku miodobranie.
"Wakacyjna Trasa Dwójki" została częściowo odwołana. Nie będzie się odbywała na lotniskach, w tym na terenie Aeroklubu w Piotrkowie, ale w miastach posiadających amfiteatry. Z naszych informacji wynika, że powodem takiej decyzji były nie tylko komplikacje pogodowe, ale i kiepska oglądalność show „Dwójki”.
O takiej możliwości poinformował w piątek wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra podczas wspólnej wizyty w Piotrkowie z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Wojciech Murdzek odwiedził Mediatekę 800-lecia, piotrkowską filię UJK, a w Rynku Trybunalskim rozmawiał z dziennikarzami.
"STOP likwidacji miejsc pracy", "Wasze decyzje, Nasze życie". Powodem piątkowej demonstracji pod Urzędem Miasta są kolejne zmiany w organizacji pracy targowiska przy Hali Targowej. Zaczęło się od podwyżek cen i nowych opłat, a aktualny projekt uchwały zakłada znaczne ograniczenie terenu do handlowania, a także zezwala na handel tylko wyrobami spożywczymi i płodami rolnymi. - To nie jest reorganizacja, tylko likwidacja – twierdzą kupcy.
Sesja Rady Miasta, na której będą odczytane wyniki korespondencyjnego głosowania radnych m. in. w sprawie zmian na targowisku przy hali, odbędzie się w najbliższą środę 30 września.
Jakakolwiek decyzja nie zapadnie, będzie ona trudna i kontrowersyjna.
Mało kto pamięta, że z podobnym problemem musieliśmy zmierzyć się już kiedyś, wiele lat temu...
Piątkowy poranek, 2 września 1927 roku. Piotrków budzi się do życia. Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że będzie to dzień, który wiele osób zapamięta na długie lata. Mimo głośnych protestów ze strony sprzedających i kupujących, z Placu Targowego w pobliżu klasztoru Bernardynów zniknął ostatni stragan.
Wakacje to dobry czas na beztroską zabawę. Dlatego właśnie Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Wielką Zabawę Rodzinną. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli wziąć udział w zabawach, grach i konkursach z nagrodami.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie chce przeorganizować miejskie targowisko przy ulicy Targowej. Przede wszystkim ma to na celu poprawić komfort życia mieszkańców pobliskiego osiedla, a także warunki pracy kupców. Jak zapewnia dyrektor Zarządu, wszystkie zmiany są konsultowane z mieszkańcami.
Konkurs Nowa Elewacja organizowany przez piotrkowski magistrat został rozstrzygnięty. Pierwszą nagrodę zdobyły dwa budynki usytuowane przy ul. Słowackiego 42.