Zmiany na targowisku

Środa, 01 lipca 202037
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie chce przeorganizować miejskie targowisko przy ulicy Targowej. Przede wszystkim ma to na celu poprawić komfort życia mieszkańców pobliskiego osiedla, a także warunki pracy kupców. Jak zapewnia dyrektor Zarządu, wszystkie zmiany są konsultowane z mieszkańcami.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie pracuje nad nową organizacją miejsc do handlowania przy ul. Targowej. - Taki projekt zrobiliśmy i można powiedzieć, że to jest gotowe i dopracowane. Chcemy to jeszcze omówić z mieszkańcami osiedla. Prawdopodobnie zrobimy to w okresie wakacyjnym, aby móc podejmować decyzje dotyczące organizacji ruchu i samego targowiska - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.


Dyrektor Szokalski tłumaczy, że pewnym utrudnieniem jest sytuacja epidemiczna. Odbyło się jedno spotkanie z przedstawicielami Rady Osiedla Piastowskie, aby poszukać rozwiązania problemów mieszkańców związanych z wjazdem na osiedle czy parkowaniem. Pierwsze zmiany zostały już wprowadzone. Zmieniono oznakowanie od ul. Sienkiewicza oraz na ulicach przyległych do targowiska. - Zmieniliśmy lokalizację znaku B-35 na ul. Sienkiewicza, a na Mieszka I, Chrobrego i Kazimierza Wielkiego zmieniliśmy oznakowanie pod znakami B-1 i jest nowe oznakowanie na parkingu przed blokiem „Karusi” - tłumaczy Szokalski.


Zdaniem Karola Szokalskiego, sugestie Rady Osiedla Piastowskie są logiczne i sensowne i rzeczywiście mają wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców. Na razie nie chce jednak zdradzić, na czym dokładnie mają polegać kolejne zmiany.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.07.2020 14:58

Przenieśc targowisko na Dmowskiego duży plac ogromny parking ..będzie bezpiecznie ...dogadać się powinno Miasto z Zarządem ""Ptaka ,,I sprawa rozwiązana..A centrum Miasta wreszcie będzie czyli Ulica Targowa i przyległe będzie wolne od obskurnych namiotów chandlarzy.
....

33


gość ~gość (Gość)03.07.2020 22:50

Prazyden i zarząd dróg chce zaorać vale twrgowiso. Przecież to ono przynosi finanse miastu a nie parkingi pod blokami. Podnoszą opłaty za nieruchomość, za targowiska a niebawem będziemy płacić za oddychanie w tym rozpadającym się Piotrkowie Trybunalski. Pamiętajcie przy kolejnych wyborach zeby ściągnąć w końcu Pana prezydenta Chojniaka. Bo pójdziemy do lamusa.

01


gość ~gość (Gość)01.07.2020 10:59

Do likwidacji to targowisko

159


gość ~gość (Gość)02.07.2020 23:45

To proszę również włodarzy aby wzieli sie za przyległe ulice, ulica Piastowska cała oblężona jak i parking u zgiełku ulic Próchnika i Sienkiewicza , kierowcy jeżdżą pod prąd nie raz dochodzi do awantur między kierowcami ....Mieszkańcy nie mają gdzie stanąć !!!!!

20


gość ~gość (Gość)02.07.2020 00:11

Jak członkowie rady nie wiedzą o zmianach jakie są planowane przez ZDiUM i Urząd Miasta to fajne konsultacje przeprowadzono z mieszkańcami. Chyba takie jak z kupcami targowisk w sprawie podwyżek opłat targowych, a później protesty , telewizja i sława na cały kraj zapewniona.A może o to właśnie Prezydentowi ,czy też Dyrektorowi chodzi.

50


gość ~gość (Gość)02.07.2020 09:07

Pozdrawiam Panie które wykorzystały swoje stanowiska i układy do zemsty na handlujących za swoje prywatne porachunki.Pozdrawiam mieszkańców osiedla którzy w zamian za obietnice powstania parkingów podpisywali apel.

13


gość ~gość (Gość)01.07.2020 22:09

To wynajmijcie sobie lokale zobaczycie ile kosztuje wynajem co to jest 270zł za 9 dni śmiech na sali najlepiej płakać bo wam się należy

23


gość ~gość (Gość)02.07.2020 08:51

A kiedy rozmowy z handlujacymi?Przecież ten problem dotyczy też ich.Samorząd to dyskusje z każdą zainteresowaną problemem stroną.

11


gość ~gość (Gość)01.07.2020 12:41

Ta wladza w Piotrkowie jest co najmniej niekompetentna. Chca udroznic ciagi komunikacyjne a wprowadzaja oplate 30 zl za samochód dla targujących. W lipcu jest 9 dni targowych razy 30 zl 270 zl za puste auto. Parking strzezony na miesiąc jest tanszy. Mieszkancy niech się nie dziwia ze kto może to postawi auto pod blokiem. A cala wina oczywiście handlujacy. Zenujace ale prawdziwe.

114


gość ~gość (Gość)01.07.2020 14:33

Zamknąć to w cholerę. Skarpetki jednorazowe po 2 zł i dziadowskie ubrania syf do kwadratu.

136


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat