Przed budynkiem mediateki w Piotrkowie można już oglądać wystawę dotyczącą 40. rocznicy wydarzeń z lipca i sierpnia 1980 roku. Przygotowano ją na kilkunastu planszach. A pomysłodawcą wystawy jest Instytut Pamięci Narodowej.
Dwie osoby z Piotrkowa Trybunalskiego i jedna z powiatu piotrkowskiego otrzymały dodatni wynik w teście na SARS-CoV-2. W województwie łódzkim jest natomiast 55 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Od soboty wchodzi w życie regionalne zaostrzenie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Dziewięć powiatów w kraju będzie w strefie czerwonej, dziesięć w żółtej, gdzie ograniczenia będą łagodniejsze. Wszystko po to, by powstrzymać coraz szybsze ostatnie rozprzestrzenianie się SARS-CoV2.
„Pomysły PiS rodem z PRL-u”, „49 województw i wybory samorządowe w listopadzie” - takie tytuły przeczytać możemy ostatnio w mediach ogólnopolskich. PiS chce zmian w podziale administracyjnym kraju. Mówi się nawet o powrocie do 49 województw, czyli podziale administracyjnym kraju sprzed 1999 roku. Poseł PiS Grzegorz Lorek nieco studzi emocje i mówi, że powrotu do 49 województw raczej nie będzie, ale…
Według najnowszego raportu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w naszym województwie jest 18 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dwa z nich dotyczą mieszkańców Piotrkowa, a jeden mieszkańca powiatu tomaszowskiego.
Dwoje mieszkańców powiatu tomaszowskiego zakażonych koronawirusem zmarło w szpitalach w Tomaszowie i Warszawie. To mężczyzna w wieku 89 lat oraz 86-letnia kobieta. Oboje mieli choroby współistniejące. W województwie łódzkim jest też 27 kolejnych zakażeń COVID-19 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Tym razem wśród zakażonych nie ma mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.
W województwie łódzkim są 22 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dwa z nich dotyczą mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, tyle samo Tomaszowa Mazowieckiego.
Rok 1920 był w dziejach Polski symbolem zjednoczenia całego narodu w obronie zagrożonej niepodległości. Kim byli ochotnicy wyruszający na wojnę w roku 1920? Do walki z bolszewicką nawałą stanęli wówczas wszyscy bez względu na stan, przekonania polityczne, narodowość, wyznanie i wiek. Do formowanych oddziałów wojska zaciągali się wówczas jednak głównie ludzie młodzi: studenci, uczniowie, ich nauczyciele, wychowawcy, lekarze i urzędnicy. Nie brakło też kobiet gotowych do służby w oddziałach pomocniczych i szpitalach polowych. Zaciągały się one do utworzonej w tym celu Legii Ochotniczej Kobiet. Wszyscy oni tworzyć mieli zręby Armii Ochotniczej. Formację tę powołano do życia w lipcu 1920 r. W obliczu zagrożenia sowieckiego uzupełnić miała ona braki kadrowe powstałe w czasie działań wojennych.
Biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało o tym, że minionej doby zmarł zakażony koronawirusem 79-letni mężczyzna pochodzący z powiatu piotrkowskiego. Był hospitalizowany w Szpitalu w Zgierzu i posiadał schorzenia współistniejące. Mamy też nowe zakażenia w regionie. Dotyczą one czterech osób z powiatu tomaszowskiego oraz trzech z powiatu opoczyńskiego.
W województwie łódzkim jest 38 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dwa z nich dotyczą mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, cztery Tomaszowa Mazowieckiego, a jedno Opoczna.