W środę (10.11.2021) liczba testów na COVID-19 z dodatnimi wynikami była najwyższa od połowy kwietnia bieżącego roku. 18 550 nowych zakażonych mamy w całej Polsce. W województwie łódzkim to już 1291 nowych przypadków. Jak wygląda sytuacja w Piotrkowie Trybunalskim, powiecie piotrkowskim i w okolicy? Sprawdźcie.
Potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w piotrkowskiej szkole. Tym razem chodzi o SP nr 12. Wystąpienie COVID-19 potwierdzono u nauczyciela pracującego w placówce, a kwarantanną objęto kilka klas.
Ci, którzy narzekają że w naszych rozgłośniach prezentowanych jest zbyt mało polskich piosenek, wreszcie powinni być zadowoleni. W czwartek w radiu Strefa FM Piotrków tylko rodzimi wykonawcy. Przez 24 godziny.
Osoba zakażona koronawirusem podróżowała w ubiegłym tygodniu (2-3 listopada) komunikacją zbiorową na trasie Piotrków Trybunalski - Dorotów (gm. Sulejów). Sanepid prosi osoby, które mogły mieć z nią kontakt o samoobserwację.
W poniedziałek (8.11) zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu na węźle Piotrków Trybunalski Południe. Najistotniejsze zmiany dotyczą jadących od strony Bełchatowa w kierunku Łodzi oraz Katowic.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej nr 12 w Srocku. Kierowca renault trafic zakończył swoją podróż w rowie. Okazało się, że nie był trzeźwy.
Naukowcy podkreślają, że beton zabija polskie miasta. Gęsta, szczelna zabudowa wywołuje efekt miejskiej wyspy ciepła. Beton pochłania promienie słoneczne, a następnie stopniowo uwalnia nagromadzone ciepło z podłoża i z elewacji budynków. Przez to temperatura w miastach bywa nawet 5-10 ˚C wyższa niż na przedmieściach. Tymczasem samo posadzenie drzew wzdłuż jezdni obniża temperaturę nawierzchni o 20%.
Jak alarmują nas czytelnicy portalu epiotrkow.pl, na autostradzie A1 w pobliżu wiaduktu na węźle Piotrków Trybunalski Południe, zwany też węzłem bełchatowskim, może dojść do tragedii. Na nadesłanych zdjęciach widać plastikowe bariery ustawione w taki sposób, że bez problemu może w nie wjechać rozpędzone auto.
Kolejne placówki edukacyjne z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego musiały wprowadzić częściowe nauczanie zdalne. Ma to związek z wykryciem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 u uczniów bądź nauczycieli.
Decyzją wojewody łódzkiego od środy (03.11.2021) w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim ponownie działa tzw. oddział covidowy. Pacjenci z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem są odseparowani od pozostałych chorych. Zagwarantowano dla nich 30 łóżek.