Czy linia kolejowa, którą 170 lat temu przejechał przez Piotrków pierwszy pociąg na pewno była linią warszawsko-wiedeńską? A może była wiedeńską tylko z nazwy? I kiedy tak naprawdę przypada jej jubileusz – 2 września czy 7 października?
Do wypadku doszło w czwartek po południu na drodze nr 12 między Piotrkowem a Sulejowem.
Nowy plan lekcji, podręczniki, piórniki, zajęcia dodatkowe… Ten dzień musiał nadejść. Uczniowie wracają do szkół.
– Ranni leżeli wszędzie, jedni na siennikach, inni na rzuconej naprędce na podłogę kopce siana. Było ich pełno nawet na szpitalnym korytarzu. Żołnierzy i cywilów. On, młody żołnierz z pułku grodzieńskiego, który walczył na Longinówce, skonał przy mnie krzycząc: – Mamo!
W czasie wojny obronnej w 1939 roku piotrkowianie walczyli na różnych frontach. Jednym z nich był Konrad Guderski, tajny wysłannik Sztabu Głównego Wojska Polskiego, dowódca obrony Polskiej Poczty w Gdańsku. Choć urodził się w Piotrkowie to raczej niewiele osób o nim tu pamięta. Zresztą trudno się dziwić, przez lata jego tożsamość była owiana tajemnicą…
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do przebudowy drogi krajowej 91. Trwa to już niestety kilka lat, okazuje się, że termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany.
Kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 12 skarżą się na korki, które tworzą się na odcinku pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem.
Wakacje powoli dobiegają końca, więc zarówno rodzice wraz z dziećmi, jak i nauczyciele przygotowują się do roku szkolnego. W związku z reformami wprowadzonymi przez rząd, 1 września przyniesie wiele znaków zapytania.
W województwie łódzkim ZUS wypłaca świadczenia 152 osobom w wieku stu lat i więcej. W tej grupie jest 138 kobiet i 14 mężczyzn. W tym roku 100 lat kończy 69 łódzkich emerytów, w tym 9 mężczyzn. Najstarsza mieszkanka Łódzkiego ma 108 lat (!).
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszła procesja zorganizowana w ramach uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.