Już od kilku już dni w rejonach cmentarzy panuje wzmożony ruch. Wiele osób odwiedza i porządkuje groby bliskich. W tym okresie w sposób szczególny należy zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Gdzie istniał pierwszy piotrkowski cmentarz? W której części miasta chowano skazanych na stracenie wyrokiem Trybunału Koronnego? Ile nekropolii istniało w Piotrkowie zanim powstały cmentarze, na których dziś miejsce ostatniego spoczynku znajdują nasi bliscy?
Kilka tygodni temu rozpoczęła się inwestycja związana z przebudową ulicy Rolniczej. Przed Wszystkimi Świętymi prace zostaną przerwane, by mieszkańcy mogli bez problemu dojechać do cmentarzy.
W niedzielę (5 października) na piotrkowskim lotnisku odbyło się Święto Latawca.
Żywe dioramy przedstawiające uzbrojenie, wyszkolenie i umundurowanie polskich żołnierzy z czasów Księstwa Warszawskiego, Powstania Styczniowego, II Rzeczypospolitej czy II wojny światowej można było zobaczyć dziś, 15 sierpnia na pikniku militarnym. Dodatkowymi atrakcjami imprezy zorganizowanej przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim na placu Pofranciszkańskim były pokazy rekonstruktorskie, w tym m.in. walk rycerskich, szermierki na bagnety oraz ćwiczeń formacji policyjnych z dwudziestolecia międzywojennego.
Na wyjątkowe obchody święta Wojska Polskiego zaprasza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Pokazy grup rekonstrukcyjnych i wystawa pojazdów militarnych to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. A wszystko to już w piątek (15 sierpnia) na pl. Pofranciszkańskim między 11.00 a 17.00.
W piątek (25 lipca) policjanci obchodzili swoje święto.
W najbliższy piątek, 25 lipca, 15. rocznicę powołania świętować będzie Komenda Miejska Policji w Piotrkowie.
Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. insp. Dariusz Walichnowski serdecznie zaprasza na uroczyste obchody z okazji 95-lecia Polskiej Policji i 15-lecia Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
Dziś Boże Ciało – ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.